poniedziałek, 18 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zabawa na przystani w Siadle Dolnym

Zabawa na przystani w Siadle Dolnym [FILM]

Zabawa na przystani w Siadle Dolnym
Data publikacji: 2018-07-19 22:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-20 09:10
Wywietleń: 1417 339261

Gmina Kołbaskowo zakończyła budowę przystani dla kajakarzy w Siadle Dolnym. W czwartek odbyło się jej oficjalne otwarcie, a w piątek 20 lipca o godz. 18 rozpocznie się tam impreza dla mieszkańców i turystów.  

Nowa infrastruktura, głównie kajakowa, to: trzy pomosty z systemami trapowymi, elementy do bezpiecznego cumowania, umocniona linia brzegowa oraz barierki nad rzeką i przy skarpach. Przy okazji zmian nad wodą zagospodarowano okalający teren, na którym powstały: ciąg pieszo-rowerowy, toalety, oświetlenie, altany piknikowe, wiaty do przechowywania sprzętu turystycznego i tablice informacyjne. Całość uzupełniły: ławki, stoliki i stoły piknikowe, grille, a także miejsce do gry w szachy lub warcaby oraz stojaki na rowery.

Prace przy budowie przystani trwały od września 2017 roku i kosztowały ok. 4 mln zł. Na inwestycję gmina dostała 2,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki niej zachodni brzeg Odry staje się prawdziwym rajem dla miłośników turystyki wodnej. Oficjalne otwarcie nowej infrastruktury odbyło się w czwartek 19 lipca. W uroczystości udział wziął marszałek Olgierd Geblewicz.

- Wierzę, że po dokonanych zmianach to urokliwe miejsce Międzyodrza stanie się prawdziwym rajem dla miłośników sportów wodnych czy piieszo-rowerowych wycieczek. Bez wątpienia sprzyjać temu będzie nowoczesna infrastruktura i niezapomniane widoki - zaznaczyła wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz.

Podczas oficjalnego otwarcia przystani zaśpiewały "Siadliczanki", a zaproszeni goście mogli podziwiać zakończoną inwestycję z lądu i z wody.

W piątek 20 lipca odbędzie oficjalne otwarcie dla mieszkańców. Rozpocznie się o godz. 18. Jedną z atrakcji będzie wieczorny spływ kajakowy po Międzyodrzu (obowiązują zapisy). W
programie także: strefa zabaw dla dzieci, pirackie animacje na scenie, pokaz dużych baniek, występy - "Siadliczanki", "Stary Szmugler" i "Nad Porami Roku", konkursy, a na koniec wypuszczenie balonów LED z helem.

(mag)

Fot. Grzegorz Smolicz

Zabawa na przystani w Siadle Dolnym Zabawa na przystani w Siadle Dolnym

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy