Niedziela 04 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zabawa na przystani w Siadle Dolnym [FILM]

Data publikacji: 2018-07-19 22:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:15
Zabawa na przystani w Siadle Dolnym
Fot. Grzegorz Smolicz  

Gmina Kołbaskowo zakończyła budowę przystani dla kajakarzy w Siadle Dolnym. W czwartek odbyło się jej oficjalne otwarcie, a w piątek 20 lipca o godz. 18 rozpocznie się tam impreza dla mieszkańców i turystów.  

Nowa infrastruktura, głównie kajakowa, to: trzy pomosty z systemami trapowymi, elementy do bezpiecznego cumowania, umocniona linia brzegowa oraz barierki nad rzeką i przy skarpach. Przy okazji zmian nad wodą zagospodarowano okalający teren, na którym powstały: ciąg pieszo-rowerowy, toalety, oświetlenie, altany piknikowe, wiaty do przechowywania sprzętu turystycznego i tablice informacyjne. Całość uzupełniły: ławki, stoliki i stoły piknikowe, grille, a także miejsce do gry w szachy lub warcaby oraz stojaki na rowery.

Prace przy budowie przystani trwały od września 2017 roku i kosztowały ok. 4 mln zł. Na inwestycję gmina dostała 2,1 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki niej zachodni brzeg Odry staje się prawdziwym rajem dla miłośników turystyki wodnej. Oficjalne otwarcie nowej infrastruktury odbyło się w czwartek 19 lipca. W uroczystości udział wziął marszałek Olgierd Geblewicz.

- Wierzę, że po dokonanych zmianach to urokliwe miejsce Międzyodrza stanie się prawdziwym rajem dla miłośników sportów wodnych czy piieszo-rowerowych wycieczek. Bez wątpienia sprzyjać temu będzie nowoczesna infrastruktura i niezapomniane widoki - zaznaczyła wójt Kołbaskowa Małgorzata Schwarz.

Podczas oficjalnego otwarcia przystani zaśpiewały "Siadliczanki", a zaproszeni goście mogli podziwiać zakończoną inwestycję z lądu i z wody.

W piątek 20 lipca odbędzie oficjalne otwarcie dla mieszkańców. Rozpocznie się o godz. 18. Jedną z atrakcji będzie wieczorny spływ kajakowy po Międzyodrzu (obowiązują zapisy). W
programie także: strefa zabaw dla dzieci, pirackie animacje na scenie, pokaz dużych baniek, występy - "Siadliczanki", "Stary Szmugler" i "Nad Porami Roku", konkursy, a na koniec wypuszczenie balonów LED z helem.

(mag)

Fot. Grzegorz Smolicz

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA