Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą [GALERIA]

Data publikacji: 2018-07-07 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-04 22:45
Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą
 

Zakończona została budowa nabrzeża w Siadle Dolnym. Oficjalne otwarcie dla mieszkańców i turystów planowane jest na połowę lipca.

Budowa nabrzeża podniosła komfort wypoczynku w miejscowości. Oprócz umocnienia brzegu Odry przeprowadzono szereg prac w ramach inwestycji - „Zagospodarowanie lewego brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne gmina Kołbaskowo". 

Przy nabrzeżu pojawiły się trzy pomosty trapowe i wiaty do przechowywania kajaków. Postawiono również altany piknikowe, murowane punkty do grillowania, stoły do gry w szachy i warcaby, toalety oraz liczne ławki do odpoczynku. Dodatkowo przy nabrzeżu jest nowe oświetlenie. Zadbano również o elementy zieleni - zasadzono drzewa i krzewy ozdobne.

Pobliskie Międzyodrze jest terenem Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry - przebiegają tędy szlaki rowerowe oraz kajakowe. Prace zostały dofinansowane z funduszy europejskich. Ich całkowity koszt wyniósł 3,8 mln zł.

(KaNa)

Na zdjęciu: Budową nabrzeża zajęła się szczecińska firma "Rusiecki".

Fot. Urząd Gminy Kołbaskowo

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pietrek
2018-12-20 11:34:41
Czy ktoś z Siadła Dolnego wie, co się dzieje z Pietrkiem Kogucikiem? Chciałbym, żeby na youtube pojawiły się nowe materiały ze studia na Morence.
CPN
2018-10-11 15:48:19
Do BETON: Przepraszam a gdzie jest tam beton? O ile dobrze kojarzę to betonowe są chyba tylko fundamenty elementów małej architektury, których nie widać. Wszelkie konstrukcje to kamień naturalny, drewno i stal..no i ścieżka bitumiczna...więc kto tu jest "betonem"!? Do CIEKAFF: Jak się nie ma pojęcia o uwarunkowaniach formalno-prawnych to najłatwiej pisać bzdury. Ale w tej wypowiedzi widzę światełko w tunelu, że napisałeś/łaś, że "nie rozumiesz", i to chyba dużo wyjaśnia. Rzeka jest dobrem wspólnym a realizacja tej inwestycji też była dla szeroko rozumianej społeczności i turystów. Ja doskonale pamiętam jak ten teren wyglądał przed inwestycją, nieporównywalnie do stanu istniejącego. Proponuję wyprowadzić się na Alaskę, cisza spokój i niedźwiedzie grizli. Trzeba było wnioskować, aby drogi we wcześniejszych inwestycjach też nie robili-na Wałach Chrobrego też są drogi :)
Jackob
2018-07-07 20:39:42
Do Ciekaff.Takie czasy .Tez na Warzymicach pola byly a teraz osiedle , po osiedlu powstaje.Czy budujac , czy kupujac dom przestudiowales plany zagospodarowania ? Nie.Nie ma co plakac , bo na CH pomiedzy osiedlami pastwiska sa i krowki.I nikt nie placze jak gnojowke leją
Maruda
2018-07-07 17:18:13
Kiedy wlodarze Podjuch wywala petle smrodliwa autobusowa i otworza mieszkancom dostep do rzeki? Ot marzy mi sie plaza, przystan, spacerowy bulwar ... Poki co - bezpanskie gruzowisko, betoniarnia i dzikie krzaki
Beton
2018-07-07 10:36:17
Beton beton wszędzie beton!Więcej betonu!!!
ciekaff
2018-07-07 10:33:25
Pięknie. Tylko ...dlaczego wybudowano to przed domami ludzi którzy szukali spokojnego miejsca na budowę domu ?? Nie można było wybudować kilkaset metrów dalej aby nikomu to nie przeszkadzało? "...trzy pomosty trapowe i wiaty do przechowywania kajaków. Postawiono również altany piknikowe, murowane punkty do grillowania, stoły do gry w szachy i warcaby, toalety oraz liczne ławki do odpoczynku". To tak jakbyś postawił dom a potem wybudowano Wały Chrobrego. Tego nie rozumiem !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA