środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą

Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą [GALERIA]

Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą
Data publikacji: 2018-07-07 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Wywietleń: 9181 336890

Zakończona została budowa nabrzeża w Siadle Dolnym. Oficjalne otwarcie dla mieszkańców i turystów planowane jest na połowę lipca.

Budowa nabrzeża podniosła komfort wypoczynku w miejscowości. Oprócz umocnienia brzegu Odry przeprowadzono szereg prac w ramach inwestycji - „Zagospodarowanie lewego brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne gmina Kołbaskowo". 

Przy nabrzeżu pojawiły się trzy pomosty trapowe i wiaty do przechowywania kajaków. Postawiono również altany piknikowe, murowane punkty do grillowania, stoły do gry w szachy i warcaby, toalety oraz liczne ławki do odpoczynku. Dodatkowo przy nabrzeżu jest nowe oświetlenie. Zadbano również o elementy zieleni - zasadzono drzewa i krzewy ozdobne.

Pobliskie Międzyodrze jest terenem Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry - przebiegają tędy szlaki rowerowe oraz kajakowe. Prace zostały dofinansowane z funduszy europejskich. Ich całkowity koszt wyniósł 3,8 mln zł.

(KaNa)

Na zdjęciu: Budową nabrzeża zajęła się szczecińska firma "Rusiecki".

Fot. Urząd Gminy Kołbaskowo

Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą Siadło Dolne ma nowe nabrzeże i rekreacyjne tereny nad Odrą

Komentarze

Pietrek
Czy ktoś z Siadła Dolnego wie, co się dzieje z Pietrkiem Kogucikiem? Chciałbym, żeby na youtube pojawiły się nowe materiały ze studia na Morence.
2018-12-20 11:34:41
CPN
Do BETON: Przepraszam a gdzie jest tam beton? O ile dobrze kojarzę to betonowe są chyba tylko fundamenty elementów małej architektury, których nie widać. Wszelkie konstrukcje to kamień naturalny, drewno i stal..no i ścieżka bitumiczna...więc kto tu jest "betonem"!? Do CIEKAFF: Jak się nie ma pojęcia o uwarunkowaniach formalno-prawnych to najłatwiej pisać bzdury. Ale w tej wypowiedzi widzę światełko w tunelu, że napisałeś/łaś, że "nie rozumiesz", i to chyba dużo wyjaśnia. Rzeka jest dobrem wspólnym a realizacja tej inwestycji też była dla szeroko rozumianej społeczności i turystów. Ja doskonale pamiętam jak ten teren wyglądał przed inwestycją, nieporównywalnie do stanu istniejącego. Proponuję wyprowadzić się na Alaskę, cisza spokój i niedźwiedzie grizli. Trzeba było wnioskować, aby drogi we wcześniejszych inwestycjach też nie robili-na Wałach Chrobrego też są drogi :)
2018-10-11 15:48:19
Jackob
Do Ciekaff.Takie czasy .Tez na Warzymicach pola byly a teraz osiedle , po osiedlu powstaje.Czy budujac , czy kupujac dom przestudiowales plany zagospodarowania ? Nie.Nie ma co plakac , bo na CH pomiedzy osiedlami pastwiska sa i krowki.I nikt nie placze jak gnojowke leją
2018-07-07 20:39:42
Maruda
Kiedy wlodarze Podjuch wywala petle smrodliwa autobusowa i otworza mieszkancom dostep do rzeki? Ot marzy mi sie plaza, przystan, spacerowy bulwar ... Poki co - bezpanskie gruzowisko, betoniarnia i dzikie krzaki
2018-07-07 17:18:13
Beton
Beton beton wszędzie beton!Więcej betonu!!!
2018-07-07 10:36:17
ciekaff
Pięknie. Tylko ...dlaczego wybudowano to przed domami ludzi którzy szukali spokojnego miejsca na budowę domu ?? Nie można było wybudować kilkaset metrów dalej aby nikomu to nie przeszkadzało? "...trzy pomosty trapowe i wiaty do przechowywania kajaków. Postawiono również altany piknikowe, murowane punkty do grillowania, stoły do gry w szachy i warcaby, toalety oraz liczne ławki do odpoczynku". To tak jakbyś postawił dom a potem wybudowano Wały Chrobrego. Tego nie rozumiem !
2018-07-07 10:33:25