niedziela, 29 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sobota nad Odrą

Sobota nad Odrą [FILM]

Sobota nad Odrą
Data publikacji: 2016-06-11 22:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1139 138861

W sobotę (11 czerwca) ludzie tłumnie odwiedzali Wały Chrobrego, nadodrzańskie bulwary i Łasztownię. Drugi dzień Dni Morza stał pod znakiem pięknej pogody i dobrej zabawy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie - karuzele, strzelnice, baloniki na druciku, Dom Strachu w wesołym miasteczku, wielki tir oferujący chrupiące frytki, bajgle, malowanie twarzy i inne atrakcje.

Tuż przy marinie na Wyspie Grodzkiej zaparkowało kilkanaście tracków oferujących wariacje na temat burgerów, pizzę wyrabianą na miejscu czy też metrowe zapiekanki. Pojawił się nawet punkt z… pieczonymi kasztanami. Swoje umiejętności prezentowali uliczni grajkowie zbierający na piwo lub inny szlachetny cel, potomkowie Inków, grający skoczne peruwiańskie melodie oraz nawrócony, były ćpun, który pod hasłem "Diabeł to pajac" (tuż przy zejściu z mostu pontonowego) niczym amerykański kaznodzieja, za pomocą profesjonalnego nagłośnienia, opowiadał o Bogu, grzechu i wierze. 

Na przybyłych czekały także stoiska dydaktyczne Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, w których można było się dowiedzieć wszystkiego na temat wody jaka płynie ze szczecińskich kranów, namioty z ofertami turystycznymi m.in. Świeradowa Zdroju zachęcającego do odwiedzenia Gór Izerskich oraz niemieckie proponujące Brandenburgię na lato. Widoczna byłą policja oraz ratownicy medyczni. A na małej scenie na Łasztowni występowały muzycy folkowi.

W niedzielę na przybyłych czekają podobne atrakcje, a ci, którzy zdecydują się odwiedzić Wały Chrobrego jeszcze w sobotę mogą posłuchać muzyki w ramach „VOX Tour - Dni Morza - Szczecin na żywo 2016”, a także obejrzeć pokaz fajerwerków. Rozpocznie się on o 23:05.
(dar)

Film i fot.: Anna Gniazdowska

Więcej zdjęć Dariusza Gorajskiego z Dni Morza w naszej galerii

Komentarze

Cel
Na piwo lub inny szlachetny cel - dobre :D
2016-06-11 22:39:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie