Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zaatakował nożem starsze małżeństwo turystów z Wrocławia. Był niepoczytalny

Data publikacji: 31 grudnia 2023 r. 17:18
Ostatnia aktualizacja: 01 stycznia 2024 r. 14:55
Zaatakował nożem starsze małżeństwo turystów z Wrocławia. Był niepoczytalny
Fot. Dariusz GORAJSKI  

22-latek, który w Koszalinie zaatakował nożem starsze małżeństwo turystów z Wrocławia, w ocenie biegłych w chwili popełniania czynów miał zniesioną poczytalność. Skierowaliśmy do sądu wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie podejrzanego w zakładzie psychiatrycznym – przekazała PAP prokuratura.

„Prokuratura Rejonowa w Koszalinie zakończyła śledztwo. Do Sądu Okręgowego w Koszalinie skierowała wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie wobec podejrzanego środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym” – powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski.

Prokurator wskazał, że w sprawie opinię wydali biegli psychiatrzy. „Stwierdzili, że podejrzany Dominik J. jest chory psychicznie. Wystąpiła u niego schizofrenia paranoidalna oraz uzależnienie. W związku z tym w chwili czynu miał zniesioną zdolność rozpoznania czynu i pokierowania swoim postępowaniem” – przekazał prok. Gąsiorowski.

Zaznaczył, że biegli w opinii uznali również, że „istnieje wysokie ryzyko ponownego dopuszczenia się przez podejrzanego czynu o znacznej szkodliwości i zachodzi konieczność umieszczenia go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym”.

Sąd rozpoznaniem wniosku prokuratury zajmie się w lutym 2024 r.

Dominik J. pozostaje w tymczasowym areszcie.

22-latek zaatakował nożem starsze małżeństwo turystów z Wrocławia 15 czerwca 2023 r. w centrum Koszalina, przy ul. Batalionów Chłopskich. 82-latek i 78-latka spacerowali, gdy znienacka podbiegł do nich nieznany mężczyzna, bez powodu wyciągnął nóż i zadał nim ciosy obojgu. Małżeństwo trafiło do szpitala - 82-latek w ciężkim stanie, z ranami brzucha, a 78-latka z obrażeniami nogi. Ona po udzieleniu pomocy medycznej mogła opuścić już szpital.

22-latek bez stałego adresu zamieszkania, pomieszkujący w Domu Miłosierdzia Bożego, został w krótkim czasie zatrzymany przez policję na klatce schodowej jednego z bloków. Miał przy sobie nóż, którym miał zadać ciosy swoim ofiarom. Był pod wpływem alkoholu i po zażyciu marihuany.

Prokuratura przedstawiła mu zarzuty usiłowania zabójstwa 82-letniego mężczyzny i naruszenia czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni u 78-letniej kobiety.

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sprawiedliwy
2024-01-01 14:14:19
A co mnie to obchodzi, że był niepoczytalny? Stanowi ogromne zagrożenie dla społeczeństwa, a więc tylko DOŻYWOCIE.
.
2023-12-31 20:19:27
Kamieniołom lub kopalnia
Edek
2023-12-31 18:31:27
Ale wiedzial do czego służy nóż i co zrobic z narkotykami wiec byl poczytalny.Taki chwast nie powinien funkcjonować w normalnym spoleczenstwie. Dobrze ze nie pozbawił życia tego małżeństwa. Życzę temu Panstwu szybkiego powrotu do zdrowia.
max
2023-12-31 18:27:24
No to do uśpienia a nie do szpitala, skąd pewnie ucieknie za chwilę albo go sami wypuszczą. Po czym znów będzie zabijać niewinnych ludzi.
Adam
2023-12-31 18:08:32
Uzależnienie? Czyli ćpał narkoman jeden. Umiał sobie załatwić narkotyki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA