czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Za szybko

Za szybko

Za szybko
Data publikacji: 2015-10-01 09:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:25
Wywietleń: 837 25166

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Obu mężczyznom zatrzymano prawa jazdy.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących w ostatnich latach. Tylko w 2014 roku niedostosowanie prędkości było przyczyną 45 wypadków na terenie Szczecina. Pomimo zaostrzenia przepisów policjanci nadal zatrzymują kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekraczają dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h i na trzy miesiące tracą prawo jazdy.

W al. Piastów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli BMW, którego kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Z kolei na ul. Gdańskiej został zatrzymany motocyklista, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h.

Obu mężczyznom, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa o ruchu drogowym, które weszły w życie 18 maja 2015 roku, zatrzymano za pokwitowaniem prawa jazdy.

Za popełnione wykroczenia kierujący zostali ponadto ukarani mandatami, a na ich konta dopisano po 10 pkt karnych.

 

Komentarze

Telewidz TVP
A tutaj policja pobiła ojca z synem, skłamali w notatkach służbowych, że to ich wina, pani rzecznik policji, to nie przeszkadza i potrafi uzasadnić wszystko (czy nosek się nocami pani nie wydłuża?), tylko nie wiedzieli, że byli nagrywani... Popatrzcie sami. Materiał ze Szczecina. https://www.youtube.com/watch?v=9CwdnT2IMvo
2015-10-01 09:51:47
A w innych Krajach..,
W niektorych Krajach Zachodnich juz przy przekroczeniu szybkosci jazdy o 31 km/godz, Policja zatrzymuje Prawo Jazdy i przekazuje je do Wymiaru Sprawiedlowsci, ktory po rozpatrzeniu Sprawy wydaje najczesciej Decyzje o zatrzymaniu PJ - az na 1 rok ! Szczegolnie czeste kontrole przeprowadza sie w rejonach gdzie sa Szkoly i Przedszkola ! !
2015-10-01 09:11:22
idiota
żeby 100 km/h na Piastów trzeba mieć nieźle nawalone w głowie...
2015-10-01 07:51:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”