poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Za spalanie liści grozi mandat!

Za spalanie liści grozi mandat!

Za spalanie liści grozi mandat!
Data publikacji: 2018-10-21 08:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Wywietleń: 3416 357306

Nastał czas jesiennych porządków na działkach i w przydomowych ogródkach. Zabierający się za nie powinni pamiętać, że spalanie odpadów roślinnych jest wykroczeniem i grozi za to mandat. 

Dwoje strażników miejskich pełniąc kilka dni temu służbę w patrolu zmotoryzowanym około godziny 18 w rejonie osiedla Skolwin, na ulicy Inwalidzkiej, zauważyło gęsty dym wydobywający się z ogrodów działkowych.

- Strażnicy dość szybko zlokalizowali działkę, na której spalane były w dużej ilości liście orzecha - mówi st.insp .Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie. - Kobieta która to robiła, oświadczyła, że „robi porządki na działce”. Funkcjonariusze poinformowali panią, że spalanie odpadów roślinnych jest wykroczeniem z art. 191 ustawy o odpadach i ukarali mandatem.

Strażnicy przypominają, że odpady zielone można przekazać do ekoportu, kompostować lub gromadzić w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach, w jakie powinny być wyposażone ogrody działkowe.

(g)

Fot. SM

Komentarze

Antypisiur
Panie/Pani "do 123": papierosy można palić poza przystankiem. Co wg pana/pani mają z petem zrobić ludzie, którzy palą sobie np. 20 m od przystanku? To dozwolone. Rzucić na ulicę? Będzie pan/pani wznosić lament, że zaśmiecają przestrzeń publiczną. Proszę nie robić zadymy z niczego. Proszę sobie kiedyś pojechać do Niemiec i zobaczyć, jakie tam jest podejście do palenia w miejscach publicznych. Mocno się państwo zdziwią. A swoją drogą... jaką to łajzą i życiowym nieudacznikiem trzeba być, aby być SOK-istą i wlepiać mandaty za palenie pod dworcem. Tacy ludzie są bez żadnej ambicji.
2018-10-21 18:24:30
mc2
a co grozi za spalenie starych lodówek i pralek - odszkodowanie?!
2018-10-21 18:22:09
@W
Przeprowadź się dzbanie na Bramę Portową. Tam będziesz mógł okna otwierać swobodnie.
2018-10-21 13:01:54
To się w głowie nie mieści!
Chore lewackie prawo.
2018-10-21 12:59:26
nh
poważne pytanie - co robić z liśćmi kasztanowców, które należy spalić aby zniszczyć larwy czy jaja szrotówka kasztanowcowiaczka
2018-10-21 11:42:05
@W
to samo z działek przy Bohaterów Warszawy, naprzeciw akademików
2018-10-21 11:31:24
Jakób
Niedawno w radiu słyszałem, jak mieszkańcy dużego miasta skarżyli się na niesamowity smród. Okazało się, że to gnije trawa zgromadzona w pobliskim ekoporcie. Tak więc oddawanie odpadków roślinnych to nie zawsze jest dobra trawa. Takie odpadki mogą ulec samozapłonowi i wtedy smród jeszcze będzie gorszy niż z palonych resztek na działkach. Spalanie liści i resztek pomagała kiedyś w niszczeniu robactwa, teraz coraz częściej słyszymy o chorobach kasztanów, tuj, bukszpanów i drzew owocowych. Kompostowniki są bardzo potrzebne na działce, ale tam trzeba składać odpadki zielone.
2018-10-21 11:28:55
Lakierowane Jabłka co się nie psują i Pomidory z Halandii co nie rosną w ziemi i Rakotwóczy łosoś z norwegii
papierosy nikt nie ściga po rząd ma kasę z podatków...a działkowców trzeba wykończyć by ludzie kupowali chemiczne jedzenie z marketów...
2018-10-21 10:14:32
dola
do niepalących, nie palcie przeca wybór jest, wolę peta w popielniczce niż na ziemi, ekologdzy za.....ni!
2018-10-21 09:51:33
do 123
zwłaszcza że na przystankach gdzie jest całkowity zakaz stoją śmietniki z popielniczkami , ktoś mi może to wytłumaczyć ??
2018-10-21 09:27:01
W
Zapraszam na działki na Taczaka. Codziennie jakiś dzban kopi, że okna nie idzie otworzyć