Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Kto uprzątnie te worki?

Data publikacji: 2017-02-25 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:30
Kto uprzątnie te worki?
 

Minęły dwa, może trzy tygodnie od dnia, w którym grupa robotników, pewnie w ramach prac interwencyjnych, z mozołem uwijała się przy grabieniu liści na trawniku przylegającym do bloku zlokalizowanego przy ulicy Matejki w Szczecinie – naprzeciwko filharmonii. Liście i śmieci powędrowały do czarnych worków i tak sobie od tamtego czasu zalegają.

Ucieszyłem się, widząc osoby grabiące liście w tym miejscu, bo trzeba przyznać, że jest to teren bardzo zaniedbany. Z rzadka ktoś tam kosi trawę, a jeszcze rzadziej grabi liście. W tym roku się poszczęściło. Miejsce w centrum, w pobliżu architektonicznej perełki, zostało uprzątnięte. Od czasu akcji z grabieniem liści mijają kolejne dni, a czarne worki ze śmieciami i liśćmi jak leżały, tak leżą. Nawet gorzej, bo część worków jest już popękana, a hulający wiatr obraca wniwecz ludzką pracę.

Teren nie ma gospodarza, więc pewnie nie ma kto wywieźć worków. A może te siły, które sprawiły, że pojawili się tu robotnicy w ramach prac interwencyjnych, doprowadzą dzieło do końca?

(a)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

urzędnik
2017-02-25 19:33:15
Proszę dzwonić do Wydziału Ochrony Środowiska UM w Szczecinie i poinformować o tym bałaganie.Zostanie zorganizowana interwencyjna wywózka a gospodarz-spółdzielnia lub Wspólnota zostaną obciążeni kosztami wywozu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA