Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Za napad na przechodnia

Data publikacji: 2017-06-29 14:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Za napad na przechodnia
 

Mężczyźni, którzy w styczniu pobili przechodnia odpowiedzą przed sądem za rozbój. Grozi im nawet 12 lat więzienia. A że działali w warunkach recydywy, wyrok może być jeszcze surowszy.

Do napadu doszło w nocy z 27 na 28 stycznia 2017 r. Pokrzywdzony bawił się w jednym ze szczecińskich lokali. Do domu wracał około godz. 2. Nie dotarł. Został napadnięty.

Podejrzani początkowo obserwowali swoją ofiarę. Jakiś czas szli za poszkodowanym - prawdopodobnie czekając na odpowiedni moment. W końcu go zaatakowali uderzając ciężkim narzędziem w tył głowy. Mężczyzna upadł. Wtedy sprawcy zaczęli go kopać, a potem zabrali mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi. Po czym uciekli zostawiając pobitego bez pomocy.

Pobitemu przechodniowi udało się zatrzymać przejeżdżającą taksówkę. Poprosił o pomoc. Pasażerka zadzwoniła na policję, która natychmiast wszczęła poszukiwania napastników. Szybko ich zatrzymano. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy (przebywają w nim do dzisiaj).

Śledztwo w tej sprawie właśnie się zakończyło. Akt oskarżenia został już przesłany do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum. Krystian R. i Andrzej K. są oskarżeni o rozbój. Za popełnienie tego przestępstwa grozi nawet 12 lat więzienia. Z tym, że obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za pobicie i rozbój, dlatego teraz odpowiadać będą w warunkach recydywy. Wyrok może więc być wyższy.

(lw)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ks
2017-06-29 16:48:34
Co to za zdziczenie. Prawda jest taka, że jednak trzeba odżałować parę groszy na taxi,bo czasy są paskudne. A dla takich kara śmierci to za mało.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA