środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Trzy miesiące aresztu za rozbój

Trzy miesiące aresztu za rozbój

Trzy miesiące aresztu za rozbój
Data publikacji: 2017-06-12 20:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 1509 268810

Szczecineccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu Szczecinka. Mężczyźni najpierw bili po całym ciele poszkodowanego a następnie ukradli mu telefon komórkowy. Obaj zostali zatrzymani, grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony czwartek (8 czerwca) do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku dotarła informacja, że na jednym z przystanków autobusowych na terenie miasta dwóch mężczyzn zaatakowało 46-latka. Sprawcy najpierw pobili pokrzywdzonego a następnie ukradli mu torbę z zakupami i telefon. Podejrzewani uciekli z miejsca zdarzenia.

Pobity mężczyzna o wszystkim poinformował policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili szczegółowe oględziny i rozpytali świadków. Analiza zebranych materiałów i żmudna praca operacyjna doprowadziła policjantów do wytypowania podejrzewanego o dokonanie tego rozboju mężczyznę. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Szczecinka. 

Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany przez policję ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie miasta. Nie przeszkodziło to jednak policjantom w jego namierzeniu i zatrzymaniu. Razem z nim zatrzymano także jego kompana. Podczas przeszukania mieszkania w którym ukrywał się poszukiwany funkcjonariusze znaleźli substancje odurzające - 270 gramów marihuany i prawie 18 gramów amfetaminy. 

Mężczyzna został zatrzymany, a policja wystąpiła do prokuratora z wnioskiem o areszt. Sąd uwzględnił wniosek. Najbliższe trzy miesiące 20-latek spędzi w areszcie. Wobec drugiego z zatrzymanych mężczyzn zastosowano dozór policyjny. Jak poinformowała mł.asp. Anna Matys za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 

(n)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy