Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

(Za)mieszanie w budżecie obywatelskim

Data publikacji: 27 listopada 2015 r. 07:09
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
(Za)mieszanie w budżecie obywatelskim
 

Realizacja Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016 stanęła pod znakiem zapytania. Przynajmniej w części dotyczącej Dzielnicy Zachód. Bowiem do prezydenta Piotra Krzystka oraz szczecińskiej Rady Miasta wpłynął wniosek o unieważnienie wyniku głosowania: rzecz bez precedensu w historii szczecińskiego samorządu. Złożyła go Rada Osiedla Pomorzany. Rozpatrzy - na początek komisja rewizyjna RM.

Szczeciński magistrat sprawy nie komentuje. Dla urzędników temat głosowania na SBO 2016 oficjalnie został zamknięty z chwilą ogłoszenia wyników, czyli na początku listopada. Głosami większości - 1118 - w Dzielnicy Zachód ma być realizowany drugi etap Szczecińskiego Roweru Miejskiego (projekt nr 20). Tymczasem... „Rada Osiedla Pomorzany wnosi o unieważnienie głosowania nad budżetem obywatelskim 2016 r. w Dzielnicy Zachód" - tej treści wniosek trafił ostatnio zarówno do prezydenta, jak też do biura Rady Miasta.

- To forma protestu wobec urzędniczej machiny. Niech ludzie wiedzą, że Rada osiedla się starała, robiła, co mogła, ale była bezsilna wobec bezwzględności tej machiny. Chcemy też pokazać, jak głębokie społeczne skutki pociąga za sobą brak komunikacji i współdziałania między miejskimi jednostkami - mówi Marianna Stefańska, wiceprzewodnicząca RO Pomorzany.

- Wniosek rozpozna komisja rewizyjna. Na pewno będzie musiała skorzystać z pomocy prawników. Sprawa zostanie przekazana do wiadomości Miejskiej Komisji Wyborczej. Sprawa na pewno nie będzie zamieciona pod dywan, tylko rozpatrzona z należytą uwagą i starannością, rzetelnie - deklaruje Łukasz Tyszler (PO), przewodniczący Rady Miasta Szczecina.

Kiedy? Najbliższe posiedzenie komisji rewizyjnej zostało zaplanowane na 8 grudnia. Jej członkowie nie są jednak związani żadnym terminem na rozpoznanie sprawy - jak twierdzi biuro RM. Jest ona bowiem z rodzaju „szczególnie skomplikowanych". ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Fot.: Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

witek
2015-11-28 13:40:02
rower szczecinski zadecydowali urzednicy a powiedzieli ze to chca mieszkancy
Mariusz
2015-11-27 10:03:03
Drodzy dziennikarze. Co to za artykuł! Gdzie jest kluczowa informacja czyli pytanie powodu sprzeciwu rady osiedla. Artykuł bez treści.....
@
2015-11-27 08:13:13
Jak znam życie, wniosek RO uwalą. Cała heca polega na szwindlu. Rower miejski to sprawa Miasta, Krzystka i firmy NiOL której właścicielem jest miasto , czyli urząd i cała ta zgraja temu podobna zainteresowana jest rozwijaniem czegoś co przynosi im zyski a nie ułatwia życia przeciętnemu Kowalskiemu czy jemu właśnie służy, a taka właśnie jest idea budżetu obywatelskiego. Krzystek nie ma kasy nawet na pomalowanie pasów w SPP, choć doi z niej krocie wiec coś , gdzieś i jakoś trzeba przewalić. Nie ma już gdzie ?... no to kasę z budżetu obywatelskiego, na rozwój roweru, czyli ponownie do budżetu miasta. I kółko się zamyka. "A Żuczek waruje, Łapki sobie grzeje; Krówki ryczą, porykują, Dobrze im się dzieje".
radek
2015-11-27 07:31:50
radni w zespole SBO ,którzy przepchnęli swoje wnioski do głosowania teraz rozpatrzą skargę na siebie , z należytą uwagą i starannością, rzetelnie oczywiście .
Miasto
2015-11-27 06:54:34
Jeżeli Rada Osiedla ma takie pobudki, to może być interesująco.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA