Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Za co płaci miasto

Data publikacji: 22 listopada 2016 r. 11:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Za co płaci miasto
 

Z ośmiu osób zatrudnionych przez Agencję Rozwoju Metropolii Szczecińskiej żadna nie zajmuje się public relations. Mimo to Szczecin zapłacił swojej firmie (ARM jest spółką w 100 proc. należącą do gminy) 30 tysięcy złotych za „świadczenie usług PR i informacyjnych w zakresie promocji oferty inwestycyjnej miasta Szczecin”. Jednym z dowodów na kompetencje agencji jest zdaniem urzędników Piotra Krzystka impreza, która się dopiero odbędzie.

Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej to ciało nowe tylko z nazwy. Powstała w tym roku z przekształcenia Funduszu Wspierania Rozwoju Gospodarczego Miasta Szczecina. Zmiany następowały tak szybko, że prezes Agencji nie wiedział, kiedy się dokonały, a spółka promowała już swoją nową nazwę, choć formalnie jeszcze obowiązywała stara.

Z 8 pracowników ARMS nie ma żadnej osoby, która specjalizuje się w public relations. Według strony internetowej Agencja zatrudnia 5 specjalistek ds. poręczeń, 1 ds. rozliczeń, 1 ds. „projektów miejskich i marketingu” oraz prezesa, który wcześniej był m.in. wicedyrektorem w Wydziale Kultury i dyrektorem w Wydziale Obsługi Inwestorów. Firma ta nawet o własny PR dba słabo, bo w opisie na stronie, choć już jest agencją rozwoju, informacje są „przeklejone” z opisu zadań funduszu.

Mimo to 27 października 2016 r. gmina Szczecin zawarła ze swoją spółką umowę na „świadczenie usług PR i informacyjnych w zakresie promocji oferty inwestycyjnej miasta Szczecin”. Wartość umowy to 30 tysięcy złotych. Przedstawiciele Centrum Informacji Miasta (dawne biuro prasowe prezydenta Szczecina) zapewniają, że umowa jest zgodna z zadaniami spółki.

– Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej zgodnie ze swym przedmiotem działalności zajmuje się m.in. wspieraniem przedsięwzięć gospodarczych zapewniających rozwój przedsiębiorstw, prowadzeniem usług informacyjnych, doradczych oraz propagowanie przedsiębiorczości i innowacyjności – zapewnia Magdalena Strózik z CIM UM w Szczecinie.

Potwierdzeniem kompetencji i doświadczenia pracowników ARMS w realizacji zadań z zakresu public relations mają być organizowane i współorganizowane przez Agencję wydarzenia.

– Wśród nich można wymienić organizację z sukcesem, w opinii uczestników, części gospodarczej tegorocznych Dni Skandynawskich, współorganizacja Duńsko-Polskich Warsztatów Lokalnych Smart Living 2014-2017, przygotowanie Polsko-Niemieckiej Giełdy Kooperacyjnej w Szczecinie (w jej pierwszej edycji udział zapowiedziało blisko 100 firm), a także zaangażowanie prezesa spółki w projekty inwestycyjne dla obszaru metropolitalnego – twierdzi urzędniczka.

Problem polega na tym, że większość działań PR-owskich realizowało biuro prasowe, a po przekształceniu – Centrum Informacji Miasta. Zaś polsko-niemiecka giełda, która ma także dowodzić doświadczenia w public relations prezesa Kubika i jego podwładnych, odbędzie się dopiero 24 listopada, czyli prawie miesiąc po tym, jak miasto zapłaciło spółce 30 tysięcy. ©℗

Artur RATUSZYŃSKI

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Urząd prezydenta Piotra Krzystka (z prawej) zapłacił spółce prezesa Kubika (z lewej) na podstawie doświadczenia, które dopiero zbierze.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Olek
2016-11-22 19:35:07
No dopuście PIS do władzy w wyborach samorządowych za dwa lata, to dopiero zobaczycie co będzie się działo. Krostek cuda wyrabia a ci będą cudować podwójnie. Oczywiście najpierw obiecają, że odbudują przemysł stoczniowy, odzieżowy i rybny itp. A Szczecin pod ich rządami to będzie nie tylko Nowy York, ale jeszcze lepiej, to będzie drugi Kuwejt. Na pewno się nie mylę.
do już-nie-mogę
2016-11-22 17:53:05
Oni wcale nie są oderwani od rzeczywistości, a ich konta już są całkiem realne. Oni wiedzą, że są bezkarni i bezwstydnie to wykorzystują. Ludzie pogderają i na tym się skończy.
już-nie-mogę
2016-11-22 14:26:34
Włądze Szczecina są już tk bardzo oderwane od rzeczywistości. To już tylko grupa "elit" zminiających stanowiska, a Krzystek przyklepuje: - premie - nagrody - posady - świadczenia - dodatki tylko miasto się nie rozwija, ale cóż kogo obchodzi miasto i zwykli mieszkańcy, prawda? ważne, że znajomi mają: - premie - nagrody ( a już najlepsza ta dla pana od "szybkiego" tramwaju) - posady - świadczenia - dodatki
biznes
2016-11-22 12:13:31
Gość został odwołany ponieważ nie potrafił sobie poradzić na poprzednim stanowisku w UM (tak pisał swojego czasu Kurier), a tu nagle ma być zbawieniem biznesu?
JaKto
2016-11-22 12:09:49
NO TO CO ,że ..Prezydent znów ''wyskoczył z cynków''-to też kosztowało nie mało a ile nas reprezentowało. Dokładnie w niniejszej sprawie się wypowiem po obejrzeniu foto tych 5 specjalistek.Trochè to niezgrabnie jest napisane ale specjalistkom do obsługi miedzynarodowej imprezy niczego nie brakuje i godnie będą nas reprezentować. @@@@@ Niech żyje wolność, wolność i swoboda, Niech żyje zabawa i *****dziewczyn młodych .@@@@@

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA