niedziela, 15 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Z warsztatu do śmietnika

Z warsztatu do śmietnika

Z warsztatu do śmietnika
Data publikacji: 2018-02-21 17:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:35
Wywietleń: 2209 314993

Strażnicy miejscy nie dojechali na zgłoszoną wcześniej interwencje. Mieli sprawdzić osobę, co do której zachodziły podejrzenia, że handluje nielegalnie lub naciąga starsze osoby na zakup niepotrzebnych im przedmiotów. Zostali zatrzymani po drodze i niemal na gorącym uczynku złapali sprawcę nielegalnego wyrzucania niebezpiecznych odpadów.

- Strażnicy jechali na ul. Włościańską, na prośbę dziennikarki "Kuriera", gdzie według relacji świadków odbywał się nielegalny handel, którego ofiarami mogły paść starsze osoby. Jednak gdy byli już w drodze, nasz dyżurny otrzymał sygnał, z którego wynikało, że przy ul. Janickiego ktoś nielegalnie pozbywa się niebezpiecznych odpadów - informuje Joanna Wojtach, rzecznik prasowy straży miejskiej. - Ten patrol był najbliżej miejsca zdarzenia.

 Przy ul. Janickiego, niemal naprzeciwko warsztatu samochodowego, obok kontenerów na odpady były połamane zderzaki, elementy zabrudzone olejem i spora ilość innych części samochodowych. Sprawcy już nie było, szybko jednak pojawił się świadek, który nagrał film telefonem. To wystarczyło do namierzenia i odnalezienia sprawcy.

- Ta osoba nie miała nic wspólnego z warsztatem, nie była w nim zatrudniona - zapewnia Joanna Wojtach. - Miała te odpady odebrać i legalnie zutylizować.

Mężczyzna, wobec niezbitych dowodów, przyznał się do popełnienia wykroczenia. Otrzymał najwyższy możliwy mandat - 500 zł. Na swój koszt musiał też usunąć posamochodowe odpady i uprzątnąć miejsce, w którym je wyrzucił. Kolejna kontrola straży miejskiej wykazała, że tak też się stało. ©℗

ToT

Fot. straż miejska

Komentarze

śmieci
Czyli uprzątnął pewnie przewożąc je pod inny, bardziej oddalony śmietnik. Takie śmieci nie zmienią swojego postępowania, zostaną oszustami do końca życia.
2018-02-22 06:47:02
Joachim B.
Wyposażcie straż miejska w sprzet do slrawdzania spalin w piecach kotlowniczych - beda mieli prace
2018-02-21 20:04:46
Yesoo
500zł. tylko tyle??? Powinien dostać 5000 może wtedy by się nauczył. Bo później znów będzie krzyk w czasie reakcji (radiu konfidentów) że wokół pojemników jest brudno. Ale kto ten cały syf zostawia?? Nikt inny tylko brudasy mieszkańcy.
2018-02-21 19:56:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy