sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Z sukcesem na Błoniach

Z sukcesem na Błoniach

Z sukcesem na Błoniach
Data publikacji: 2018-05-11 17:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:44
Wywietleń: 1360 327177

Na szczęście pogoda nie przeszkodziła w imprezie plenerowej zorganizowanej w piątek (11 maja) w Szczecinie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na Jasnych Błoniach odbyły się kolejne obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, na które zaproszono mieszkańców Szczecina i województwa. Tym razem zabawę można było połączyć z konsultacjami.

Imprezę zorganizowano pod hasłem „Sięgnij po sukces!”. Na scenie wystąpiły zespoły muzyczne oraz soliści z domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy z województwa zachodniopomorskiego, a także tancerze poruszający się na wózkach. Publiczność zgromadzona przed sceną dała się porwać muzyce - tańczyła, śpiewała, wyklaskiwała rytmy...

Obok były stoiska informacyjne - z ZUS-u, PFRON-u, Urzędu Statystycznego. Urzędnicy przedstawiali osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom dostępną dla nich pomoc – oferowaną przez instytucje państwowe, samorządowe oraz organizacje pozarządowe. Przybliżali wszystkim zainteresowanym zasady zatrudniania i przyznawania świadczeń oraz wszelkie dostępne dla nich formy wsparcia.

Natomiast po imprezie, w Instytucie Pedagogiki, rozpoczęło się spotkanie seminaryjne. Specjaliści powiedzieli o barierach, godności, ochronie osób niepełnosprawnych, rehabilitacji leczniczej i społecznej.

(sag)

Fot. Ryszard Pakieser

Z sukcesem na Błoniach Z sukcesem na Błoniach Z sukcesem na Błoniach Z sukcesem na Błoniach Z sukcesem na Błoniach Z sukcesem na Błoniach Z sukcesem na Błoniach Z sukcesem na Błoniach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie