poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria)

Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria)

Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria)
Data publikacji: 2015-11-02 18:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 1402 35026

Lata temu współtworzyli zielone otoczenie Jaśminowego Stawu. Dziś starają się o przyszkolne tereny wzbogacić szlak przyrodniczo-historyczny na Pogodnie. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 48, którzy na ul. Czorsztyńską znów sprowadzili „krokusową rewolucję”: radością, zapałem i dla dobra wspólnego.

Pędzi przez przez miasto jedna z najbardziej pozytywnych i społecznych akcji dla zielonego Szczecina. Tworząc – wzorem Jasnych Błoni – krokusowe pola we wszystkich tych miejscach, w jakich chcemy by nas-szczecinian budziły na wiosnę. Czyli tam, gdzie mieszkamy, uczymy się lub pracujemy, gdzie spędzamy czas wolny i się relaksujemy. Wspólnie zmieniamy obraz miejskich przestrzeni publicznych, wprowadzając w nie kolory. Wysiłkiem niewielkim – za to z wielką satysfakcją.

Jak wczoraj (2 bm.), gdy pozytywną moc „krokusowej rewolucji” na przyszkolne tereny zielone przy ul. Czorsztyńskiej wprowadziła młodzież ze Szkolnego Koła Przyrodników - reprezentacji klas IV i V -  SP nr 48. Nie po raz pierwszy.

- Nasi uczniowie od lat uczestniczą w wielu prospołecznych i proekologicznych akcjach. Udzielamy się charytatywnie, na przykład pomagając dzieciom z rodzin w potrzebie oraz przebywającym w szpitalach. Jeździmy do nich z prezentami i spektaklami – opowiada Iwona Górska, dyrektor SP 48. – Bierzemy udział w rozmaitych działaniach „Iskierki radości”. Ale też zbieramy nakrętki na sprzęt rehabilitacyjny, a choćby także makulaturę, dla potrzeb podopiecznych szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W ubiegłym roku po raz pierwszy, a teraz kontynuujemy nasze zaangażowanie w „krokusową rewolucję”. Bo skoro mieszkamy w mieście „pływającego ogrodu”, to czujemy się niejako zobowiązani do dbałości o otaczające nas tereny zielone. Jak kiedyś zabiegaliśmy o Jaśminowy Staw, tak teraz sadzimy magnolie i krokusy.

Z radością, o czym świadczył zapał młodych, którzy w poniedziałek rozwinęli sztandar „krokusowej rewolucji” przed swą szkołą. Odbudowują przyszkolne zieleńce po budowie „Orlika”. Różnorodnymi roślinami, a przede wszystkim drzewami. Stąd ich starania o włączenie placówki do szlaku przyrodniczo-historycznego, prowadzącego przez Pogodno.

Z pozytywną mocą „krokusowej rewolucji” wszystko jest możliwe – przekonują jej twórcy: Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn oraz Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów”.

- Będzie kolorowo! Dzisiaj tysiąc krokusów, a w przyszłym tygodniu kolejna partia sadzenia. Tym razem skorzystamy z puli krokusowych cebul ufundowanych przez Urząd Miasta – komentowała dyr. Górska.

Owa pula to 30 tysięcy sztuk. Do skorzystania z tego krokusowego rogu obfitości stanęło 79 szczecińskich placówek oświatowych. Szkoły oraz gimnazja otrzymają po 500 sztuk, a przedszkola – po 240 szt. Sadzenie rozpocznie się – jak w przypadku SP 48 – już w przyszłym tygodniu.

Natomiast we wtorek (3 bm.) „krokusowa rewolucja” znów rusza poza Szczecin. Tym razem do Dziwnowa, gdzie posadzimy – „Kurier” wspólnie z mieszkańcami - 6 tysięcy kwiatowych cebul.©℗

Arleta NALEWAJKO 

Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria) Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria) Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria) Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria) Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria) Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria) Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria) Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria) Z radością: kolory dla szkoły i miasta (galeria)

Komentarze

Brawo !!! Brawo !!! BRAWO !!! To jest piękne jak krokusy ( i wszelkie kwiecie )
Ni wpuście tam tylko tego ( ..... ) od frygi !
2015-11-02 18:54:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie