poniedziałek, 26 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z przyjacielem psem i w szlachetnym celu

Z przyjacielem psem i w szlachetnym celu

Z przyjacielem psem i w szlachetnym celu
Data publikacji: 2020-09-25 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-26 13:18
Wywietleń: 628 476517

To dobry pretekst do spędzenia soboty w pięknych okolicznościach przyrody, czyli w rejonie Arkonki oraz Goplany. W szlachetnym celu i świetnym towarzystwie, a na dodatek z przyjacielem psem: własnym lub znajomych. Wystarczy skorzystać z zaproszenia do udziału w "Psim ekopatrolu", jaki właśnie zwołuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. 

Jak przez całe lato, tak i w pierwszy weekend jesieni na trasę po zielonych terenach Szczecina wyruszą "Psie ekopatrole", w których udział może wziąć każdy i jest mile widziany. To oryginalna inicjatywa TOZ, której realizację wspiera największy lokalny browar - Bosman Szczeciński.

- Zapraszamy na wyjątkową akcję ekologiczną: "Psie ekopatrole". Wyruszamy w las, aby... posprzątać śmieci. Niestety, wciąż na terenie Szczecina i okolic jest to spory problem. Zbieramy więc ekipę, która zrobi to razem z nami: aby było czyściej, lepiej, bo okoliczne lasy to nie śmietniki. Pomożesz? Przyłączysz się do akcji? Sam lub razem z psim towarzyszem, dla którego może to być ciekawy spacer - zachęca TOZ.

Sobotni (26 września) odcinek cyklu akcji poprowadzi trasą przez Las Arkoński: od Arkonki, przez ruiny Wieży Quistorpa, po rejon Goplany i z powrotem, po polanę Czerwoną. Zbiórka zainteresowanych o godz. 11 - właśnie przy polanie Czerwonej, od strony wejścia na Arkonkę. 

- Zapewniamy worki, rękawiczki, wodę dla psów i uczestników, a także dla wszystkich poczęstunek przy ognisku. Będzie psi behawiorysta, który udzieli darmowych porad i będzie czuwał nad czworonożnymi uczestnikami - deklaruje TOZ, przypominając że podczas trwania imprezy psy muszą być na smyczy, agresywne także w kagańcu, natomiast wszyscy uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania ograniczeń i środków bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: "Psie ekopatrole" to inicjatywa TOZ, której realizację wspiera największy lokalny browar - Bosman Szczeciński. Środki na organizację przedsięwzięcia pochodzą z grantu, jakie Towarzystwo otrzymało z charytatywnego programu pn."Bosman dla regionu".

Komentarze

mieszkaniec
brawo :) można tez zgłaszać wypiska śmieci i nie tylko na www.alertszczecin.pl też wartościowa aplikacja
2020-09-26 13:11:14
Brawo
To wspaniali młodzi ludzie kochający przyrodę i zwierzęta
2020-09-25 20:05:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie