wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z poślizgiem?

Z poślizgiem?

Z poślizgiem?
Data publikacji: 2016-04-13 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 978 127857

Remont i adaptacja sali sesyjnej Rady Miasta na salę ślubów oraz dawnej filharmonii na nowoczesną salę konferencyjną, w której będą m.in. obradować radni. Takie prace miały ruszyć w połowie roku. Koszt inwestycji - 8 mln zł. Ale remont lewego skrzydła Urzędu Miejskiego w Szczecinie najprawdopodobniej będzie opóźniony. Bo jeszcze nie ogłoszono przetargu na wyłonienie wykonawcy prac.

Po przeprowadzce filharmonii do nowej siedziby przy ulicy Małopolskiej w lewym skrzydle budynku magistratu przy placu Armii Krajowej została już tylko na parterze wielka sala sesyjna Rady Miasta Szczecin. Według planów, w połowie tego roku miał się rozpocząć remont tej części Urzędu Miejskiego. Na parterze znajdować się będzie reprezentacyjna salą ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Aktualnie USC organizuje śluby w pomieszczeniach wynajmowanych od Zamku Książąt Pomorskich. Ale będąca w dyspozycji urzędu sala jest bardzo mała i liczy tylko 35 miejsc siedzących. Mimo to USC, po przeprowadzce, nie zrezygnuje z sali ślubów na Zamku - umowa jest podpisana jeszcze na 20 lat. W nowym miejscu dla nowożeńców oraz gości ślubnych na ceremonie plenerowe, udostępniony zostanie także położony tuż obok ogród.

Remont obejmie również salę dawnej filharmonii. Odbywać się w niej będą sesje Rady Miasta. Będzie także wykorzystywana przez różne stowarzyszenia, instytucje, grupy mieszkańców. W jej sąsiedztwie znajdą się pomieszczenia Biura Rady Miasta. Dla osób niepełnosprawnych zostanie uruchomiona winda, obsługująca trzy kondygnacje. Po remoncie sala wyposażona zostanie m.in. w systemy multimedialne (nagłośnienie i projekcja obrazu), do zarządzania obradami (głosowanie, kolejkowanie wystąpień), do rejestracji i transmisji do internetu dźwięku oraz obrazu.

Takie plany magistrat przedstawiał jeszcze w styczniu tego roku. W marcu miał zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę prac. Ich rozpoczęcie zaplanowano w połowie roku. Zakończenie - na koniec 2017 roku. Ale najprawdopodobniej te terminy nie zostaną dotrzymane. Bo przetarg do tej pory nie został ogłoszony.

- Aktualnie trwają uzgodnienia dotyczące szczegółowych rozwiązań w projekcie. Po zakończeniu tego etapu będzie można ogłosić przetarg  na realizacje remontu - stwierdziła Magdalena Strózik z Centrum Informacji UM.

Kiedy? Na razie nie wiadomo. Koszt realizacji całej inwestycji to ok. 8 mln zł.
(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

W sali, w której obecnie obradują radni ma być reprezentacyjna Sala Ślubów.

Komentarze

UM
Nie ma czegoś takiego jak Centrum Informacji UM, jak już to Biuro Prezydenta Miasta.
2016-04-13 10:37:15
Sala
Dobre miejsce na śluby, bo limuzyna może podjechać, z paradą, pod same drzwi.
2016-04-13 10:31:02
m
i tak wygra koles,potem beda odwolania co do terminu 48
2016-04-13 08:35:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie