Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Z poślizgiem?

Data publikacji: 13 kwietnia 2016 r. 08:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Z poślizgiem?
 

Remont i adaptacja sali sesyjnej Rady Miasta na salę ślubów oraz dawnej filharmonii na nowoczesną salę konferencyjną, w której będą m.in. obradować radni. Takie prace miały ruszyć w połowie roku. Koszt inwestycji - 8 mln zł. Ale remont lewego skrzydła Urzędu Miejskiego w Szczecinie najprawdopodobniej będzie opóźniony. Bo jeszcze nie ogłoszono przetargu na wyłonienie wykonawcy prac.

Po przeprowadzce filharmonii do nowej siedziby przy ulicy Małopolskiej w lewym skrzydle budynku magistratu przy placu Armii Krajowej została już tylko na parterze wielka sala sesyjna Rady Miasta Szczecin. Według planów, w połowie tego roku miał się rozpocząć remont tej części Urzędu Miejskiego. Na parterze znajdować się będzie reprezentacyjna salą ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Aktualnie USC organizuje śluby w pomieszczeniach wynajmowanych od Zamku Książąt Pomorskich. Ale będąca w dyspozycji urzędu sala jest bardzo mała i liczy tylko 35 miejsc siedzących. Mimo to USC, po przeprowadzce, nie zrezygnuje z sali ślubów na Zamku - umowa jest podpisana jeszcze na 20 lat. W nowym miejscu dla nowożeńców oraz gości ślubnych na ceremonie plenerowe, udostępniony zostanie także położony tuż obok ogród.

Remont obejmie również salę dawnej filharmonii. Odbywać się w niej będą sesje Rady Miasta. Będzie także wykorzystywana przez różne stowarzyszenia, instytucje, grupy mieszkańców. W jej sąsiedztwie znajdą się pomieszczenia Biura Rady Miasta. Dla osób niepełnosprawnych zostanie uruchomiona winda, obsługująca trzy kondygnacje. Po remoncie sala wyposażona zostanie m.in. w systemy multimedialne (nagłośnienie i projekcja obrazu), do zarządzania obradami (głosowanie, kolejkowanie wystąpień), do rejestracji i transmisji do internetu dźwięku oraz obrazu.

Takie plany magistrat przedstawiał jeszcze w styczniu tego roku. W marcu miał zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę prac. Ich rozpoczęcie zaplanowano w połowie roku. Zakończenie - na koniec 2017 roku. Ale najprawdopodobniej te terminy nie zostaną dotrzymane. Bo przetarg do tej pory nie został ogłoszony.

- Aktualnie trwają uzgodnienia dotyczące szczegółowych rozwiązań w projekcie. Po zakończeniu tego etapu będzie można ogłosić przetarg  na realizacje remontu - stwierdziła Magdalena Strózik z Centrum Informacji UM.

Kiedy? Na razie nie wiadomo. Koszt realizacji całej inwestycji to ok. 8 mln zł.
(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

W sali, w której obecnie obradują radni ma być reprezentacyjna Sala Ślubów.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

UM
2016-04-13 10:37:15
Nie ma czegoś takiego jak Centrum Informacji UM, jak już to Biuro Prezydenta Miasta.
Sala
2016-04-13 10:31:02
Dobre miejsce na śluby, bo limuzyna może podjechać, z paradą, pod same drzwi.
m
2016-04-13 08:35:52
i tak wygra koles,potem beda odwolania co do terminu 48

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA