środa, 26 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z poślizgiem?

Z poślizgiem?

Z poślizgiem?
Data publikacji: 2016-04-13 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 794 127857

Remont i adaptacja sali sesyjnej Rady Miasta na salę ślubów oraz dawnej filharmonii na nowoczesną salę konferencyjną, w której będą m.in. obradować radni. Takie prace miały ruszyć w połowie roku. Koszt inwestycji - 8 mln zł. Ale remont lewego skrzydła Urzędu Miejskiego w Szczecinie najprawdopodobniej będzie opóźniony. Bo jeszcze nie ogłoszono przetargu na wyłonienie wykonawcy prac.

Po przeprowadzce filharmonii do nowej siedziby przy ulicy Małopolskiej w lewym skrzydle budynku magistratu przy placu Armii Krajowej została już tylko na parterze wielka sala sesyjna Rady Miasta Szczecin. Według planów, w połowie tego roku miał się rozpocząć remont tej części Urzędu Miejskiego. Na parterze znajdować się będzie reprezentacyjna salą ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Aktualnie USC organizuje śluby w pomieszczeniach wynajmowanych od Zamku Książąt Pomorskich. Ale będąca w dyspozycji urzędu sala jest bardzo mała i liczy tylko 35 miejsc siedzących. Mimo to USC, po przeprowadzce, nie zrezygnuje z sali ślubów na Zamku - umowa jest podpisana jeszcze na 20 lat. W nowym miejscu dla nowożeńców oraz gości ślubnych na ceremonie plenerowe, udostępniony zostanie także położony tuż obok ogród.

Remont obejmie również salę dawnej filharmonii. Odbywać się w niej będą sesje Rady Miasta. Będzie także wykorzystywana przez różne stowarzyszenia, instytucje, grupy mieszkańców. W jej sąsiedztwie znajdą się pomieszczenia Biura Rady Miasta. Dla osób niepełnosprawnych zostanie uruchomiona winda, obsługująca trzy kondygnacje. Po remoncie sala wyposażona zostanie m.in. w systemy multimedialne (nagłośnienie i projekcja obrazu), do zarządzania obradami (głosowanie, kolejkowanie wystąpień), do rejestracji i transmisji do internetu dźwięku oraz obrazu.

Takie plany magistrat przedstawiał jeszcze w styczniu tego roku. W marcu miał zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę prac. Ich rozpoczęcie zaplanowano w połowie roku. Zakończenie - na koniec 2017 roku. Ale najprawdopodobniej te terminy nie zostaną dotrzymane. Bo przetarg do tej pory nie został ogłoszony.

- Aktualnie trwają uzgodnienia dotyczące szczegółowych rozwiązań w projekcie. Po zakończeniu tego etapu będzie można ogłosić przetarg  na realizacje remontu - stwierdziła Magdalena Strózik z Centrum Informacji UM.

Kiedy? Na razie nie wiadomo. Koszt realizacji całej inwestycji to ok. 8 mln zł.
(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

W sali, w której obecnie obradują radni ma być reprezentacyjna Sala Ślubów.

Komentarze

UM
Nie ma czegoś takiego jak Centrum Informacji UM, jak już to Biuro Prezydenta Miasta.
2016-04-13 10:37:15
Sala
Dobre miejsce na śluby, bo limuzyna może podjechać, z paradą, pod same drzwi.
2016-04-13 10:31:02
m
i tak wygra koles,potem beda odwolania co do terminu 48
2016-04-13 08:35:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie