Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
4 szczecin
REKLAMA

Z Polic do Azoty Areny

Data publikacji: 24 czerwca 2017 r. 19:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:43
Z Polic do Azoty Areny
 

W niedzielę rozegrany zostanie trzeci Maraton Szczeciński Sanprobi. Biegacze pobiegną zupełnie nową trasie – wystartują w Policach, aby po pokonaniu centralnych ulic Szczecina zameldować się na mecie usytuowanej przy Azoty Arenie. Blisko 500 zgłoszonych uczestników czeka dystans 42 km 195 m.

Maraton rozpocznie się w Policach, a trasa przebiegać będzie przez centralne ulice miasta, a następnie okoliczne miejscowości doprowadzając maratończyków do Szczecina. Na trasie zaplanowano wiele nowości – jedną z nich będzie most Brdowski, po raz pierwszy maratończycy będą mieli okazję wbiec na Ostrów Brdowski i przebiec obok najwyższej w Europie suwnicy (120 m wysokości). W stolicy województwa trasa przebiegać będzie głównymi i najbardziej charakterystycznymi miejscami, aż do nabrzeża rzeki Odry oraz z powrotem do mety usytuowanej przy Azoty Arenie. Niedogodnością dla biegaczy może być fakt, że trasa z Polic do Głębokiego przebiegać będzie głównie po wąskiej ścieżce rowerowej.

- Nie ukrywam, że ma to związek z naszym budżetem. Nie było nas stać, aby startować na dotychczasowej trasie. Otrzymaliśmy wsparcie od środowiska biegowego z Polic i postanowiliśmy wystartować właśnie w tym mieście. Trasa będzie łatwiejsza i przyjaźniejsza dla biegaczy, bo w połowie będzie przebiegała przez częściowo zacienione leśne tereny, a dopiero druga połowa na ulicach Szczecina - mówi dyrektor biegu Robert Szych.

Choć zapisy on-line są już zamknięte, na chętnych, którzy w ostatniej chwili zdecydują się wystartować, czekają pakiety startowe w biurze zawodów w Azoty Arenie.

To właśnie przy ul. Szafera będzie centrum dowodzenia imprezą, tu zaplanowano w przededniu pasta party dla uczestników i metę maratonu. Przed Azoty Areną rozegrany zostanie także bieg rodzinny „Fun Run” na dystansie 4,2 km. 

Uczestnicy 3. Maratonu Szczecińskiego Sanprobi w ramach pakietu startowego mają zapewniony transport ze Szczecina na start usytuowany przed Zakładami Chemicznymi Police i bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w dniu zawodów.

Z uwagi na Maraton Szczeciński kierowcy, rowerzyści i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami. Potrwają one jednak maksymalnie do godz. 15. ©℗

(woj)

Na zdjęciu: Maratończycy po raz trzeci z rzędu wybiegną na ulice Szczecina

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA