czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Maraton Makulaturowy. Wiwat zwycięzcy!

Maraton Makulaturowy. Wiwat zwycięzcy!

Maraton Makulaturowy. Wiwat zwycięzcy!
Data publikacji: 2017-06-09 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:23
Wywietleń: 698 268140

Niemal cały rok szkolny trwała niezwykła przemiana nikomu niepotrzebnych papierów w bardzo potrzebne leki, służące ratowaniu bezdomnych zwierząt Szczecina. Czyli „Maraton Makulaturowy" - jeden z najbardziej znanych i lubianych konkursów ze szlachetnym kurem na pomaganie. W czwartek (8 bm.) Puchar Przyjaciela Zwierząt trafił do jego zwycięzców.

Za nami XIV edycja „maratonowych" zmagań. Wyjątkowa, bo przyniosła rekordową skalę zbiórki - ponad 90 ton makulatury (!).

Tradycyjnie uczestniczyli w niej głównie uczniowie szkół, choć nie tylko szczecińskich. Brały udział również osoby indywidualne, firmy, stowarzyszenia i zakłady produkcyjne - zyskując status jednostek wspierających ideę konkursu. Co znaczy, że nie dla nagród, a dla satysfakcji z niesienia pomocy tym, co same o nią nie zdołają prosić - zwierząt bezdomnych, opuszczonych, skrzywdzonych przez los i ludzi.

Wśród tych ostatnich zwyciężyła Północna Izba Gospodarcza. Natomiast wśród placówek oświatowych - Gimnazjum nr 9 (ul. Dunikowskiego). To jej reprezentacja już w poniedziałek pojedzie na zwycięską wycieczkę Ekologiczną do Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Ostoja” (jedna z nagród, sponsorowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie). Natomiast już w czwartek Danuta Laskowska w imieniu swych podopiecznych, którzy na swe konto zapisali ponad 12 ton makulatury, odebrała główny honorowy laur szlachetnej rywalizacji: Puchar Przyjaciela Zwierząt (fundator: „Kurier Szczeciński").

- Dla nas to zwycięstwo ma słodko-gorzki smak. Wygraliśmy, ale nasza gimnazjalna placówka za dwa lata przestanie istnieć - komentowała Dorota Laskowska, która wraz Joanną Fik były moderatorkami „Maratonu Makulaturowego” w G nr 9. - Oczywiście, bardzo się cieszymy z wygranej. To dla nas honor i satysfakcja. Puchar będą mieli okazję obejrzeć wszyscy uczniowie podczas uroczystego apelu na zakończenie drugiego semestru. Natomiast teraz przekażę go dyrektor naszej placówki: Teresie Ostrowskiej-Madejskiej.

Od pierwszej edycji „Maraton" wspiera Remondis Szczecin Sp. z o.o. oraz Eko-Punkt Organizacja Odzysku S.A. Z przyjemnością - jak przyznawała podczas spotkania wieńczącego finał XIV edycji Maria Szewczyk (Remondis).
- Chcemy mieć swój udział w tak szlachetnej akcji. Tym bardziej, że na co dzień w naszej siedzibie przy ul. Janiny Smoleńskiej ps. Jachna prowadzimy zajęcia ekologiczne dla uczniów placówek szkolnych i wychowawczych Szczecina, na które zapraszamy - mówiła p. Maria. - Ta edycja za nami, co nie znaczy, że do października zamykamy konto „Maratonu". Przeciwnie. Z myślą o nadchodzącej, jubileuszowej - bo XV. - edycji postanowiliśmy uruchomić wakacyjne konto. Można przywozić makulaturę w każdy powszedni dzień tygodnia do naszej siedziby i zaznaczyć, że to na „Maraton Makulaturowy". I z tej zbiórki pochodzące środki przekażemy na konto Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zatem wakacyjna zbiórka będzie czysto charytatywną - nie dla nagród, a wyłącznie dla satysfakcji z niesienia pomocy…

- Naszym podopiecznym: bezdomnym psom, wolno żyjącym kotom, jeżom ratowawym przez państwa Pihanów, a też zwierzętom przebywającym w bardzo trudnych warunkach, choćby na działkach, czy do jakich docieramy w trakcie naszych interwencji. Dla ich ratowania, na leki i pomoc świadczoną w naszej lecznicy weterynaryjnej przy ul. Ojca Beyzyma - dopowiada Renata Chełmowska, prezes szczecińskiego TOZ.

Arleta NALEWAJKO

Fot. Robert STACHNIK

Dorota Laskowska w imieniu zwycięskich uczniów Gimnazjum nr 9 przyjmuje Puchar Przyjaciela Zwierząt, ufundowany przez „Kurier Szczeciński", od prezes szczecińskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - Renaty Chełmowskiej i Anny Machiny (pierwsza z prawej) z TOZ. To honorowy laur „Maratonu Makulaturowego - zamieniamy papier na leki", którego współorganizatorem jest Remondis - przedstawicielka Maria Szewczyk (na zdjęciu: pierwsza z lewej).

Maraton Makulaturowy. Wiwat zwycięzcy!

Komentarze

No i właśnie pijany kierowca wywalił wszystko na ulicę.
.
2017-06-09 11:13:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy