Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Z pistoletem zabawką

Data publikacji: 2017-07-13 17:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Z pistoletem zabawką
 

Prokuratura Rejonowa w Stargardzie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi P. i Kamilowi M., którym zarzucono dokonanie napadu na placówkę udzielającą kredytów. Ich łupem padły niecałe 3 tysiące złotych.

- Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzani Krzysztof P. i Kamil M., którzy znali się już wcześniej, spotkali się w dniu 8 lutego 2017 roku. Tego dnia obaj wpadli na pomysł, że dokonają napadu na placówkę kredytową w Stargardzie. Udali się do sklepu z zabawkami, gdzie nabyli przedmiot wyglądem przypominający pistolet. Następnie obaj sprawcy poszli do wytypowanej przez siebie placówki firmy świadczącej usługi kredytowe. Po założeniu kapturów na głowy i zasłonięciu twarzy chustkami, weszli do środka, przy czym Krzysztof P. trzymał w dłoni kupioną w sklepie z zabawkami atrapę pistoletu. Podejrzani zażądali od pracownic placówki wydania pieniędzy.

W chwili kiedy jedna z nich próbowała uruchomić alarm, Krzysztof P. dwukrotnie ją kopnął powodując u pokrzywdzonej obrażenia ciała. W wyniku rozboju sprawcy zabrali w sumie 2.710 złotych - informuje prokurator Joanna Biranowska-Sochalska ze szczecińskiej
 Prokuratury Okręgowej.

Obaj sprawcy zostali zatrzymani i na wniosek prokuratora tymczasowo  aresztowani. Krzysztof  P. był w przeszłości karany. Obu sprawcom grozi kara od dwóch do 12 lat więzienia.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA