wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z nerwów podpalała u sąsiadów

Z nerwów podpalała u sąsiadów

Z nerwów podpalała u sąsiadów
Data publikacji: 2016-05-20 17:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1513 134596

Policjanci z Koszalina zatrzymali 34-letnią mieszkankę gminy Będzino, która wznieciła cztery pożary. Swoje postępowanie tłumaczyła nerwami i brakiem sympatii do sąsiadów. 

Pierwsze podpalenie miało miejsce pod koniec kwietnia w Będzinie. Wówczas spłonęło 50 sztuk bel z sianem. Do trzech kolejnych doszło w pierwszej połowie maja w miejscowości Będzinko.

Kobieta wznieciła ogień w trzech budynkach gospodarczych. Pokrzywdzeni właściciele wycenili łącznie straty na kwotę prawie 60 tysięcy złotych.

Policjanci z I komisariatu zatrzymali 34-latkę bezpośrednio po ostatnim zdarzeniu.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta najpierw spożywała alkohol, a następnie podkładała ogień. Miała to robić z nerwów, ponieważ nie lubiła mieszkających w pobliżu sąsiadów. Wykorzystując ich sen i późną porę dokonywała podpaleń - informuje st. post. Beata Gałka z koszalińskiej Policji.

Sprawczyni była już w przeszłości notowana w systemach policyjnych. W piątek 34-latka usłyszała zarzuty, które zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności. W trakcie składania wyjaśnień przyznała się do wszystkich podpaleń.

Po przesłuchaniu w prokuraturze 34-latka została doprowadzona do sądu, który przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec niej tymczasowe aresztowanie. (k)

Fot. arch. Policji

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie