niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z nagrodami od prezydenta

Z nagrodami od prezydenta [GALERIA]

Z nagrodami od prezydenta
Data publikacji: 2018-06-18 15:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Wywietleń: 2345 333978

Czytniki e-booków, głośniki bezprzewodowe oraz smartwatche otrzymało w poniedziałek, z rąk prezydenta Piotra Krzystka, 22 uczniów szczecińskich szkół, którzy nie mieszkają na stałe w Szczecinie, ale w innych gminach. Wśród nich najwięcej punktów za osiągnięcia w konkursach otrzymali: Adrian Końca z Technikum Zawodowego nr 4 w Zespole Szkół nr 8 oraz Bartosz Jaworek z Oddziału Gimnazjalnego w Szkole Podstawowej nr 6 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7.

- To wyróżnienia dla tych, co robią coś więcej niż zakłada program nauczania, mają swoje pasje i chcą się rozwijać - mówił prezydent w trakcie uroczystości.

Przypomnijmy, że w 2015 roku po raz pierwszy nie przyznano nagrody prezydenta osobom uczącym się w szczecińskich szkołach, ale mieszkającym poza Szczecinem. Wzbudziło to sporo kontrowersji w środowisku oświatowym. Stąd urzędnicy zdecydowali, że w kolejnych latach będą przyznawane nagrody rzeczowe. Corocznie wręczane są w sali sesyjnej Urzędu Miasta, w obecności dyrektorów szkół nagrodzonych uczniów, ich nauczycieli i rodziców. Na poniedziałkowej uroczystości obecny był też m.in. wiceminister edukacji - Maciej Kopeć. W trakcie gali wystąpili uzdolnieni muzycznie uczniowie V LO - Tytus (saksofon) oraz duet - Klaudia i Ewa (wokalistki).

W najbliższą środę nagrody prezydenta dla uzdolnionych uczniów szczecińskich szkół, zamieszkujących w Szczecinie, zostaną wręczone przez prezydenta P. Krzystka w auli I LO. Laureaci otrzymają, poza dyplomami, nagrody w postaci gotówki. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem stypendiów, szansę na nie mają uczniowie biorący udział w konkursach pozaszkolnych. Każdy dyplom laureata albo finalisty „przeliczany" jest na punkty, które się sumuje i jeśli uczeń ma przynajmniej 50 pkt, może zostać nagrodzony przez prezydenta. Regulamin ściśle określa, jakie konkursy są brane pod uwagę przy nagrodzie. Punktów nie można otrzymać np. za bycie laureatem konkursów artystycznych albo zawodów sportowych. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Z nagrodami od prezydenta Z nagrodami od prezydenta Z nagrodami od prezydenta Z nagrodami od prezydenta Z nagrodami od prezydenta Z nagrodami od prezydenta

Komentarze

VS
czystek szuka elektoratu, niech on już odejdzie z kariery razem z tym no jak mu tam zoską...
2018-06-19 10:03:11
Do... poznaniak-a
A o jakim kolorze Politycznym... masz Wladze w Poznaniu ? Powymieniaj rowniez i to...
2018-06-18 23:36:52
Viola
Czy prawo zezwala aby "niedorozwój" wręczał uczniom nagrody?
2018-06-18 18:29:37
poznaniak
Poznań czeka na Was. Poznań stoi przed Wami zdolnymi uczniami otworem. Miernoty mają wstęp wzbroniony do edukacji poznańskiej.Chociaż wyniki egzaminów gimnazjalnych poniżej średniej krajowej to tych najzdolniejszych przyjmiemy.Uciekajcie z tego miasta gdzie włodarzom tylko imprezy w głowie , Dni Morza i inne spędy , a nie inwestycje w uczelnie i szkoły.
2018-06-18 17:56:18
śp.Stalin
Ten prezydent się zeszmacił...na prywatnym cyrku z solidarnością i pomnikiem w tle....
2018-06-18 17:18:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie