poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Osiemnaście nagród prezydenta

Osiemnaście nagród prezydenta

Osiemnaście nagród prezydenta
Data publikacji: 2016-06-17 17:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1100 139628

Tablety, ultrabooki, e-czytniki – oto nagrody, jakie w piątek (17 czerwca) otrzymali, w sali sesyjnej szczecińskiego Urzędu Miasta, uczniowie szczecińskich szkół, którzy nie mieszkają w Szczecinie, ale w innych gminach. Nagrodzono... osiemnaście osób, choć szkoły zgłosiły 164 uczniów. Upominki wręczył prezydent Piotr Krzystek.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku po raz pierwszy nie przyznano nagrody prezydenta uczniom uczącym się w szczecińskich szkołach, ale mieszkającym poza Szczecinem. Wzbudziło to spore kontrowersje w środowisku oświatowym. Stąd urzędnicy zdecydowali w tym roku o przyznaniu nagród rzeczowych.

Najwięcej punktów do wspomnianej nagrody przyznano Mateuszowi Goślinowskiemu, uczniowi XIII LO, który codziennie dojeżdża do tej placówki z Gryfina. Uczeń w tym roku zdawał maturę, wybiera się na studia do Warszawy, związane z matematyką. Ten właśnie przedmiot, jak też fizyka, należą bowiem do jego ulubionych. W wolnych chwilach Mateusz gra na pianinie, od niedawna uczęszcza na lekcje gry na instrumencie do domu kultury w swojej rodzinnej miejscowości.

Jak podkreślała na uroczystości dyrektorka Wydziału Oświaty Urzędu Miasta - Lidia Rogaś, ta osiemnastka uczniów to elity naszego regionu.

- Mam nadzieję, że w przyszłości zwiążecie się z naszym miastem - mówiła szefowa miejskiej oświaty.

W najbliższą środę nagrody prezydenta dla uzdolnionych uczniów szczecińskich szkół, zamieszkujących w Szczecinie, zostaną wręczone przez prezydenta P. Krzystka w auli I LO. ©℗

Monika GAPIŃSKA

 

Na zdjęciu: Osiągnięcia Mateusza Goślinowskiego zostały najwyżej punktowane pośród osób nagrodzonych przez prezydenta P. Krzystka. 

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

A co w tym czasie robili Zastepcy...?
Brawo zdolni Uczniowie ! Tak z ciekawosci... a ile na godzine zarabia ten Szczecinski Prezydent, by zajmowal sie rozdawaniem Uczniowskich Nagrod ? Czyzby nie mial Facet "PO-wazniejszych" i bardziej wartosciowych zajec...??
2016-06-18 00:50:38
hehehe
Czy ten łysy pan na zdjęciu to nie jest czasem kumpel Bronka z Ruskiej Budy który zresztą na niego głosował ???
2016-06-17 22:32:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie