czwartek, 28 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z fontanną i tryskaczami do jesieni

Z fontanną i tryskaczami do jesieni

Z fontanną i tryskaczami do jesieni
Data publikacji: 2017-02-09 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Wywietleń: 2289 212286

Zamiast basenu przeciwpożarowego - fontanna w centralnym miejscu placu, dodatkowo z obu stron tzw. tryskacze, czyli dysze rozpryskujące wodę, dwa nowe place zabaw dla dzieci i dwie siłownie pod chmurką dla starszych, odnowione alejki z nawierzchnią mineralną, parkowe oświetlenie, nowe ławki, rabaty kwiatowe - tak ma prezentować się pod koniec trzeciego kwartału tego roku zapyziały od lat szczeciński plac Stefana Batorego między al. 3 Maja i ul. Korzeniowskiego. Wraz z wiosną magistraccy urzędnicy zapowiadają jego przebudowę.

W czwartek (9 lutego) podczas obrad radnych komisji ds. gospodarki komunalnej rewitalizacji ochrony środowiska zaprezentowany został projekt przebudowy tego miejsca, ktory z roku na rok był odkładany na później. Jacek Kowalski, główny specjalista z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska urzędu miasta wyjaśniał, że są już wszystkie konieczne zgody i dokumenty, a do końca lutego, jeszcze przed nowym sezonem lęgowym ptaków, zakończy się pierwszy etap, czyli wycinka 14 drzew.

- To przede wszystkim topole, głogi i jarzęby. W centrum widać fontannę, tam gdzie teraz jest basen przeciwpożarowy. Są też cztery miejsca do rekreacji, dwa place zabaw dla dzieci i dwie siłownie pod chmurką - wyliczał J. Kowalski. 

Właściwe roboty przy przebudowie powinny ruszyć w połowie kwietnia. Rozpoczęcie inwestycji ma być zgrane w czasie z planowanym także w tym rejonie kolejnym etapem wymiany rur ciepłowniczych przez SEC. Trwają ostatnie uzgodnienia co do harmonogramu prac i ich skoordynowania przy planowanym wprowadzeniu wspólnej organizacji ruch w okresie robót.

Projekt wykonawczy zagospodarowania terenu w zakresie architektury opracowała na zlecenie miasta firma Compono sp. z.o. sp. k. ze Szczecina. Gotowy był on od marca ubiegłego roku. Fontannę w centrum placu Stefana Batorego mają okalać ławki, układające się w kształt mini-amfiteatru. Urząd planuje zakończyć prace jeszcze w tym roku, do końca trzeciego kwartału. W budżecie miasta na odmianę wizerunku tej zielonej, ale zaniedbanej, enklawy zabezpieczona została kwota prawie 5 mln zł. ©℗

Mirosław WINCONEK

 

Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni

Komentarze

Zadowolona
ŚWIETNIE SIĘ PREZENTUJE NA WIZUALZACJI PLAC BATOREGO PO ZMIANACH. CZEKAM NIECIERPLIWIE NA EFEKT KOŃCOWY.
2017-02-13 11:46:24
szczecinianka
W pierwszej kolejności należy zająć się przebudową chodników i przystanków autobusowych ( 101,107,59) od pl.Rodła do Matejki.-budki słupy .słupeczki ,10 koszy na śmieci .parking .tablica UM a pieszy na ulicy.
2017-02-10 11:30:29
jednak inaczej
Hmmm, to widać, że jeszcze niedawna wersja maksymalnego odtworzenia przedwojennego układu tego placu z dwoma fontannami upadła, szkoda…
2017-02-10 08:38:07
JaKto
A na tym placu Pigal to kibel będzie i dach nad częścią ławek co uczyni to miejsce poczekalnią dworcową gdzie ttyyłłkka nie ma gdzie posadzić. PS.KiedyKurierprzestaniepiszącychwtejrubrycetraktowacjakdehbiliktórzymusząwypełniactestunamyślacegoosobnika.CITRU i BALDWIN wyrazy które nalażało wpisać,ale po co p. PREZESIE gaety tej.
2017-02-10 07:14:37
jedrek
z tego placu w latach sześćdziesiątych wyjeżdżałem na kolonie do Bobowicka organizowane przez PPDiUR GRYF.Czy ktoś to pamięta. Andrzej
2017-02-09 18:26:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie