czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Z fontanną i tryskaczami do jesieni

Z fontanną i tryskaczami do jesieni

Z fontanną i tryskaczami do jesieni
Data publikacji: 2017-02-09 17:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Wywietleń: 2123 212286

Zamiast basenu przeciwpożarowego - fontanna w centralnym miejscu placu, dodatkowo z obu stron tzw. tryskacze, czyli dysze rozpryskujące wodę, dwa nowe place zabaw dla dzieci i dwie siłownie pod chmurką dla starszych, odnowione alejki z nawierzchnią mineralną, parkowe oświetlenie, nowe ławki, rabaty kwiatowe - tak ma prezentować się pod koniec trzeciego kwartału tego roku zapyziały od lat szczeciński plac Stefana Batorego między al. 3 Maja i ul. Korzeniowskiego. Wraz z wiosną magistraccy urzędnicy zapowiadają jego przebudowę.

W czwartek (9 lutego) podczas obrad radnych komisji ds. gospodarki komunalnej rewitalizacji ochrony środowiska zaprezentowany został projekt przebudowy tego miejsca, ktory z roku na rok był odkładany na później. Jacek Kowalski, główny specjalista z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska urzędu miasta wyjaśniał, że są już wszystkie konieczne zgody i dokumenty, a do końca lutego, jeszcze przed nowym sezonem lęgowym ptaków, zakończy się pierwszy etap, czyli wycinka 14 drzew.

- To przede wszystkim topole, głogi i jarzęby. W centrum widać fontannę, tam gdzie teraz jest basen przeciwpożarowy. Są też cztery miejsca do rekreacji, dwa place zabaw dla dzieci i dwie siłownie pod chmurką - wyliczał J. Kowalski. 

Właściwe roboty przy przebudowie powinny ruszyć w połowie kwietnia. Rozpoczęcie inwestycji ma być zgrane w czasie z planowanym także w tym rejonie kolejnym etapem wymiany rur ciepłowniczych przez SEC. Trwają ostatnie uzgodnienia co do harmonogramu prac i ich skoordynowania przy planowanym wprowadzeniu wspólnej organizacji ruch w okresie robót.

Projekt wykonawczy zagospodarowania terenu w zakresie architektury opracowała na zlecenie miasta firma Compono sp. z.o. sp. k. ze Szczecina. Gotowy był on od marca ubiegłego roku. Fontannę w centrum placu Stefana Batorego mają okalać ławki, układające się w kształt mini-amfiteatru. Urząd planuje zakończyć prace jeszcze w tym roku, do końca trzeciego kwartału. W budżecie miasta na odmianę wizerunku tej zielonej, ale zaniedbanej, enklawy zabezpieczona została kwota prawie 5 mln zł. ©℗

Mirosław WINCONEK

 

Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni Z fontanną i tryskaczami do jesieni

Komentarze

Zadowolona
ŚWIETNIE SIĘ PREZENTUJE NA WIZUALZACJI PLAC BATOREGO PO ZMIANACH. CZEKAM NIECIERPLIWIE NA EFEKT KOŃCOWY.
2017-02-13 11:46:24
szczecinianka
W pierwszej kolejności należy zająć się przebudową chodników i przystanków autobusowych ( 101,107,59) od pl.Rodła do Matejki.-budki słupy .słupeczki ,10 koszy na śmieci .parking .tablica UM a pieszy na ulicy.
2017-02-10 11:30:29
jednak inaczej
Hmmm, to widać, że jeszcze niedawna wersja maksymalnego odtworzenia przedwojennego układu tego placu z dwoma fontannami upadła, szkoda…
2017-02-10 08:38:07
JaKto
A na tym placu Pigal to kibel będzie i dach nad częścią ławek co uczyni to miejsce poczekalnią dworcową gdzie ttyyłłkka nie ma gdzie posadzić. PS.KiedyKurierprzestaniepiszącychwtejrubrycetraktowacjakdehbiliktórzymusząwypełniactestunamyślacegoosobnika.CITRU i BALDWIN wyrazy które nalażało wpisać,ale po co p. PREZESIE gaety tej.
2017-02-10 07:14:37
jedrek
z tego placu w latach sześćdziesiątych wyjeżdżałem na kolonie do Bobowicka organizowane przez PPDiUR GRYF.Czy ktoś to pamięta. Andrzej
2017-02-09 18:26:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie