Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Z bólem do kolejki ?

Data publikacji: 02 stycznia 2016 r. 21:44
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Z bólem do kolejki ?
 

Nie ma już poradni leczenia bólu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Pomoc w niej znajdowało rocznie około tysiąca pacjentów. W całym Zachodniopomorskiem zostanie już tylko 5 miejsc, w których ulgę będą mogli znaleźć chorzy cierpiący m.in. z powodu przewlekłych bólów kręgosłupa, stawów, migreny itp.

- Do podjęcia decyzji o zamknięciu Poradni Leczenia Bólu zmusiły nas m.in. braki kadrowe - tłumaczy Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, w którym poradnia ta działała jeszcze do 31 grudnia 2015 r. - Od 2016 roku nie będziemy w stanie zabezpieczyć personelu lekarskiego do realizacji świadczeń w tym zakresie. Poradnia przyjmowała rocznie około 1000 pacjentów, również pacjentów onkologicznych. Wszyscy zostali powiadomieni przez nas listownie lub telefonicznie o zaprzestaniu działalności tej poradni. Otrzymali przy tym wykaz placówek, do których mogą się zgłosić.

Wykaz jest krótki. Znalazły się w nim dwie poradnie ze Szczecina - w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii przy ul. Strzałowskiej i NZOZ „Medical Care" przy ul. Batalionów Chłopskich. A także trzy w terenie: w Kołobrzegu (Regionalny Szpital przy ul. Łopuskiego), Koszalinie ( SP ZOZ MSW przy ul. Szpitalnej) i Szczecinku (Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ, Polna 24).

Do tego dochodzą poradnie medycyny paliatywnej, których w całym województwie jest także 5. One jednak nie mogą przyjąć pod swoją opiekę wszystkich pacjentów wymagających pomocy w związku z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Agnieszka Spirydowicz

Fot. R.PAKIESER (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA