niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z bólem do kolejki ?

Z bólem do kolejki ?

Z bólem do kolejki ?
Data publikacji: 2016-01-02 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 2094 83962

Nie ma już poradni leczenia bólu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Pomoc w niej znajdowało rocznie około tysiąca pacjentów. W całym Zachodniopomorskiem zostanie już tylko 5 miejsc, w których ulgę będą mogli znaleźć chorzy cierpiący m.in. z powodu przewlekłych bólów kręgosłupa, stawów, migreny itp.

- Do podjęcia decyzji o zamknięciu Poradni Leczenia Bólu zmusiły nas m.in. braki kadrowe - tłumaczy Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, w którym poradnia ta działała jeszcze do 31 grudnia 2015 r. - Od 2016 roku nie będziemy w stanie zabezpieczyć personelu lekarskiego do realizacji świadczeń w tym zakresie. Poradnia przyjmowała rocznie około 1000 pacjentów, również pacjentów onkologicznych. Wszyscy zostali powiadomieni przez nas listownie lub telefonicznie o zaprzestaniu działalności tej poradni. Otrzymali przy tym wykaz placówek, do których mogą się zgłosić.

Wykaz jest krótki. Znalazły się w nim dwie poradnie ze Szczecina - w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii przy ul. Strzałowskiej i NZOZ „Medical Care" przy ul. Batalionów Chłopskich. A także trzy w terenie: w Kołobrzegu (Regionalny Szpital przy ul. Łopuskiego), Koszalinie ( SP ZOZ MSW przy ul. Szpitalnej) i Szczecinku (Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ, Polna 24).

Do tego dochodzą poradnie medycyny paliatywnej, których w całym województwie jest także 5. One jednak nie mogą przyjąć pod swoją opiekę wszystkich pacjentów wymagających pomocy w związku z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Agnieszka Spirydowicz

Fot. R.PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie