sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z bólem do kolejki ?

Z bólem do kolejki ?

Z bólem do kolejki ?
Data publikacji: 2016-01-02 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 2011 83962

Nie ma już poradni leczenia bólu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Pomoc w niej znajdowało rocznie około tysiąca pacjentów. W całym Zachodniopomorskiem zostanie już tylko 5 miejsc, w których ulgę będą mogli znaleźć chorzy cierpiący m.in. z powodu przewlekłych bólów kręgosłupa, stawów, migreny itp.

- Do podjęcia decyzji o zamknięciu Poradni Leczenia Bólu zmusiły nas m.in. braki kadrowe - tłumaczy Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, w którym poradnia ta działała jeszcze do 31 grudnia 2015 r. - Od 2016 roku nie będziemy w stanie zabezpieczyć personelu lekarskiego do realizacji świadczeń w tym zakresie. Poradnia przyjmowała rocznie około 1000 pacjentów, również pacjentów onkologicznych. Wszyscy zostali powiadomieni przez nas listownie lub telefonicznie o zaprzestaniu działalności tej poradni. Otrzymali przy tym wykaz placówek, do których mogą się zgłosić.

Wykaz jest krótki. Znalazły się w nim dwie poradnie ze Szczecina - w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii przy ul. Strzałowskiej i NZOZ „Medical Care" przy ul. Batalionów Chłopskich. A także trzy w terenie: w Kołobrzegu (Regionalny Szpital przy ul. Łopuskiego), Koszalinie ( SP ZOZ MSW przy ul. Szpitalnej) i Szczecinku (Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ, Polna 24).

Do tego dochodzą poradnie medycyny paliatywnej, których w całym województwie jest także 5. One jednak nie mogą przyjąć pod swoją opiekę wszystkich pacjentów wymagających pomocy w związku z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Agnieszka Spirydowicz

Fot. R.PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie