piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Z bólem do kolejki ?

Z bólem do kolejki ?

Z bólem do kolejki ?
Data publikacji: 2016-01-02 21:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:14
Wywietleń: 1660 83962

Nie ma już poradni leczenia bólu przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Pomoc w niej znajdowało rocznie około tysiąca pacjentów. W całym Zachodniopomorskiem zostanie już tylko 5 miejsc, w których ulgę będą mogli znaleźć chorzy cierpiący m.in. z powodu przewlekłych bólów kręgosłupa, stawów, migreny itp.

- Do podjęcia decyzji o zamknięciu Poradni Leczenia Bólu zmusiły nas m.in. braki kadrowe - tłumaczy Natalia Andruczyk, rzeczniczka prasowa szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie, w którym poradnia ta działała jeszcze do 31 grudnia 2015 r. - Od 2016 roku nie będziemy w stanie zabezpieczyć personelu lekarskiego do realizacji świadczeń w tym zakresie. Poradnia przyjmowała rocznie około 1000 pacjentów, również pacjentów onkologicznych. Wszyscy zostali powiadomieni przez nas listownie lub telefonicznie o zaprzestaniu działalności tej poradni. Otrzymali przy tym wykaz placówek, do których mogą się zgłosić.

Wykaz jest krótki. Znalazły się w nim dwie poradnie ze Szczecina - w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii przy ul. Strzałowskiej i NZOZ „Medical Care" przy ul. Batalionów Chłopskich. A także trzy w terenie: w Kołobrzegu (Regionalny Szpital przy ul. Łopuskiego), Koszalinie ( SP ZOZ MSW przy ul. Szpitalnej) i Szczecinku (Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska SPZOZ, Polna 24).

Do tego dochodzą poradnie medycyny paliatywnej, których w całym województwie jest także 5. One jednak nie mogą przyjąć pod swoją opiekę wszystkich pacjentów wymagających pomocy w związku z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. ©℗

Więcej w poniedziałkowym Kurierze Szczecińskim i e-wydaniu

Agnieszka Spirydowicz

Fot. R.PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”