środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Posadzili las w... puszczy

Posadzili las w... puszczy [GALERIA]

Posadzili las w... puszczy
Data publikacji: 2017-04-08 15:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:38
Wywietleń: 1300 236016
Młode sadzonki buków pośród okazałych drzew Parku Leśnego Zdroje (rejon Jeziora Szmaragdowego), czyli w północno-zachodniej części Puszczy Bukowej, posadzili w sobotę (8 kwietnia) głównie najmłodsi szczecinianie oraz przedstawiciele Kronospanu. Firma ta właśnie podarowała Szczecinowi 5 tysięcy sadzonek, w tym także świerków. To w ramach akcji ph. "Krono Drzewka", dzięki której w różnych rejonach kraju posadzono już blisko 200 tysięcy drzew i krzewów. 
Akcję sadzenia drzew zakończył kolorowy piknik z grami i zabawami dla najmłodszych, a gorącym poczęstunkiem - dla wszystkich. Na polanie Widok z tej okazji zapłonęły ogniska.

(an)
Fot. Dariusz Gorajski

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII

Komentarze

gh
Ciekawe czy znana medialnie organizacja ekocentrystów też tam była?
2017-04-10 13:05:47
do @ Andrzeja
- faktycznie robią sobie jaja z "pijarem"...Taka sadzonka (obca) nie ma szans na "dorosłe życie" obok "stuletniego" dębu.. Widać to w jakim stanie są te ( dziesięcioletnie) które rosną obok, brakuje "przestrzeni do życia", rosną "do góry" i są "twiggy"- cienkie,chude. Te nowe padną przy wycince lub przy wiatrołomie. Jest sens sadzić drzewa, ale na terenie wolnym, uprzednio wykarczowanym, sadzonki należy zabezpieczyć przed złamaniem i ogryzieniem przez zwierzęta. PO_sadziłem już wiele. P.S. - sadził także PO_seł POsłuszny z partii PO?
2017-04-10 09:39:14
Ze i kaktus tam nie rosnie...
Ciekawe co teraz... zarzuci o-PO-zycja Panu Szyszko ??
2017-04-08 22:15:51
Checi to nie wszystko...
Szkoda ze nie widac z Nimi Gajowego czy Lesniczego, bo wyglada na to... ze sadzili za czesto i za gesto ??
2017-04-08 22:10:11
Andrzej
Jaja sobie robią samosiejek rodzi się w lesie tysiące po co sadzić
2017-04-08 19:03:25
las
Czy w latach ubiegłych ta firma też dawała sadzonki, czy tylko teraz?
2017-04-08 17:27:57