Sobota 28 maja 2022r. 
REKLAMA

„Yeti” na wysokim poziomie [GALERIA]

Data publikacji: 2019-02-18 07:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
„Yeti” na wysokim poziomie
 

W poniedziałek (18 lutego) o godzinie 17 w Starej Rzeźni odbędzie się prelekcja alpinisty o światowych osiągnięciach, szczecinianina Marcina Tomaszewskiego. Zaprezentuje się też ekipa filmowa, która wraz z zespołem "Yeti" rusza pod koniec lutego na wyprawę w Himalaje.

Polsko-rosyjska wyprawa, w składzie Marcin Yeti Tomaszewski - jeden z najlepszych polskich alpinistów, nominowany do alpinistycznego Oscara - nagrody Piolet d'Or (Złoty Czekan) - oraz dwukrotni jej zdobywcy: Dmitry Golovchenko i Sergey Nilov, wyruszają pod koniec lutego w Himalaje. Jej celem jest wytyczenie nowej drogi na dziewiczej wschodniej ścianie Jannu (Phoktanglungma 7710 m n.p.m. – należy do masywu Kanczendzongi) w Nepalu. 

Po wzbogaconej zdjęciami i filmami prelekcji "Życie na wysokim poziomie" Marcina Yeti Tomaszewskiego zaprezentuje się ekipa kręcąca podczas ekspedycji na Jannu film. Będzie on opowiadał historię zderzenia dwóch światów: alpinistów i Szerpów, na tle ekstremalnej wyprawy. Głównymi bohaterami są Marcin Tomaszewski oraz Nada Szerpa. Reżyseruje Eliza Kubarska (też alpinistka), a producentem jest Monika Braid. Ten kobiecy duet ma na swoim koncie filmy: "K2. Dotknąć Nieba" i "Badjao. Duchy z Morza".

Na spotkanie z alpinistami w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia wstęp jest wolny.

(mag)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Powodzenia!
2019-02-18 10:02:13
Można kochać życie, można mieć pasje, a jednocześnie szukać guza. Na koniec tylko żal najbliższych, bo czasami tak to się kończy w tym biznesie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA