sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > X Noc Konfesjonałów

X Noc Konfesjonałów

X Noc Konfesjonałów
Data publikacji: 2019-04-18 08:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 837 386461

Podczas trwającego obecnie Wielkiego Tygodnia, po raz kolejny organizatorzy zapraszają na Noc Konfesjonałów. Wydarzenie - odbywające się przede wszystkim w czwartek oraz piątek - jest organizowane z myślą o wierzących katolikach, dla których powodem do nieskorzystania z praktyk takich jak spowiedź "nie jest jedynie zła wola czy lenistwo, lecz również styl życia, który objawia się w zapracowaniu, nieustannym biegu, życiowej gonitwie".

Noc Konfesjonałów odbywa się po raz dziesiąty i w kraju zadeklarowało w niej udział 211 parafii. Jest to spory wzrost w porównaniu z pierwszym wydaniem, które odbywało się tylko w Szczecinie i uczestniczyły w nim trzy kościoły. W porównaniu z edycjami z 2017 oraz 2018 roku parafii zgłosiło się nieznacznie mniej.

W tym roku w Szczecinie do wydarzenia dołączyły cztery kościoły - św. Faustyny (ul. Ogrodnicza 72; nocna spowiedź w Wielki Czwartek w godz. 21-00.00), św. Stanisława Kostki (pl. Matki Teresy z Kalkuty 5; Wielki Piątek, godz. 15-23.59), św. Jana Bosko (ul. Witkiewicza 64; Wielki Piątek, godz. 21-6) i św. Rodziny (ul. Królowej Korony Polskiej 28; Wielki Czwartek oraz Wielki Piątek, godz. 22-00:00). Oprócz nich, w Nocy Konfesjonałów weźmie jeszcze udział katedra św. Jakuba Apostoła, gdzie wierni będą mogli przyjść w Wielki Czwartek w godzinach 21.37-6.

Organizatorzy zadbali też o to, aby chętni do udziału w wydarzeniu mogli skorzystać z pomocy technologii.

- Informacje, gdzie i w jakich godzinach można wyspowiadać się w nocy, można znaleźć w portalu akcji: www.nockonfesjonalow.pl - radzi ks. Grzegorz Adamski, koordynator Nocy Konfesjonałów. - Po wpisaniu w wyszukiwarce serwisu pierwszych trzech liter miasta pojawi się lista kościołów akcji. Po wybraniu kościoła można nacisnąć "Nawiguj do konfesjonału" i serwis uruchomi nawigację w smartfonie z ustawioną drogą do wybranego kościoła. W serwisie można znaleźć również materiały pomocne w przygotowaniu do spowiedzi, w tym rachunek sumienia, który dodatkowo można pobrać w formatach mp3, pdf oraz jako aplikację mobilną na urządzenia z systemem android i iOS.

Wydarzenie objęto patronatem Konferencji Episkopatu Polski, a swoje zadowolenie z powstania tego pomysłu wyraził papież Franciszek.

(isz)

Fot. Noc Konfesjonałów

X Noc Konfesjonałów X Noc Konfesjonałów X Noc Konfesjonałów

Komentarze

przynajmniej pół litra.
Eeeetam, lepiej spowiadać się kompanowi przy stole na którym stoi przynajmniej pół litra.
2019-04-18 10:44:09
Ksiądz
Dzień Świra
2019-04-18 08:57:13
człowiek
Wszyscy powinniśmy się zatrzymać i podsumować swoje czyny i myśli. Noc Konfesjonałów temu wychodzi naprzeciw. Bo w triduum spotkamy się z Wielką Tajemnicą.W takiej chwili powinniśmy odrzucić codzienność, nawet tą strajkową. We wtorek może będzie nam wszystkim łątwiej
2019-04-18 07:56:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie