Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Wyspa czeka na plażowiczów i fotoamatorów

Data publikacji: 08 lipca 2016 r. 14:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Wyspa czeka na plażowiczów i fotoamatorów
 

Część Wyspy Grodzkiej, vis-a-vis Wałów Chrobrego, zmieniła się w pierwszą szczecińską Miejską Strefę Letnią. Na mieszkańców czekają m.in. parasole, leżaki, piłki plażowe i hamaki. Można wejść już w piątek (8 lipca).

Strefa letnia to wydzielony teren przy samym brzegu Odry, który służyć ma odpoczynkowi i rekreacji w ciepłe, letnie dni.

– Odwiedzający Wyspę Grodzką znajdą tutaj 12 parasoli, 40 drewnianych leżaków, dwa hamaki, 50 poduszek, kilkadziesiąt piłek plażowych i zestawów do zabawy w piasku dla dzieci, są także żywe palmy – wymienia Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. – W cieplejsze dni na odwiedzających czekać będzie przy samym wejściu kurtyna wodna, dostarczona przez szczeciński ZWiK.

Na wyspę nawieziono 1500 ton piachu. Wcześniej zebrano i wywieziono ok. 80 ton odpadów. Teren o powierzchni ponad 6300 m kw. został ogrodzony na łącznej długości prawie 400 m – matami trzcinowymi i sieciami rybackimi (od strony wody). W przyszłości, po rozbudowie portu jachtowego, obszar ten również ma służyć m.in. rekreacji turystom i mieszkańcom.

Miejska Strefa Letnia ma być czynna w godz. 10-19, do 20 września. Termin ten zależy jednak od pogody. Na plażę można dotrzeć kładką łączącą Łasztownię z mariną na Wyspie Grodzkiej. Wejście do strefy znajduje się naprzeciwko zejścia z mostu.

– Z uwagi na fakt, że strefa jest miejscem publicznym, w którym przebywać będą także dzieci, regulamin zabrania w jej obrębie spożywania alkoholu – zaznacza T. Owsik-Kozłowski. – Na jej terenie zabrania się także wędkowania, kąpieli i wprowadzania zwierząt domowych (za wyjątkiem psów przewodników i psów asystentów).

Ponieważ podmiot, który zgłosił się do konkursu na zarządzanie terenem i utworzenie punktu gastronomicznego, ostatecznie się wycofał, na razie takiego punktu nie będzie.

– Jednak Urząd Miasta nadal prowadzi rozmowy z podmiotami, które potencjalnie mogłyby poszerzyć ofertę strefy o tzw. małą gastronomię – dodaje T. Owsik-Kozłowski. – Prócz tego Żegluga Szczecińska zaprosiła do współpracy lokalne food trucki.

Łączny koszt przygotowania Miejskiej Strefy Letniej wyniósł ok. 200 tys. zł i w całości został poniesiony przez Urząd Miasta Szczecin. Administratorem strefy jest Żegluga Szczecińska.

– Zachęcamy także fotografów-amatorów do przesyłania zdjęć Wałów Chrobrego widzianych z Miejskiej Strefy Letniej za pośrednictwem facebooka (fb.com/NorthEastMarinaSzczecin) – zaprasza rzecznik Żeglugi Szczecińskiej. – Z przesłanych fotografii utworzymy galerię. Autor zdjęcia, które zbierze najwięcej „lajków” zostanie nagrodzony bezpłatnym godzinnym rejsem motorówką Żeglugi Szczecińskiej. Na zdjęcia czekamy do 24 lipca. Głosowanie rozpocznie się 25 lipca i potrwa do końca miesiąca. (ek)

Fot. arch. 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Plażowicz ka
2016-07-09 14:18:43
A ja pijąc zimne piwo na Ładodze patrzę na to z góry.
Konrad
2016-07-08 22:13:02
A parawan postawić można.
rotmistrz
2016-07-08 20:58:31
Każdy może swój basen przgnieść - takie wczasy z udziałem własnym
Kalafior
2016-07-08 19:04:08
Żeby tam chociaż jakiś basen był dla ochłody.
ckm
2016-07-08 16:17:46
jeszcze tylko brakuje tam wodorostów...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA