Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Palmy i sieci na Wyspie Grodzkiej

Data publikacji: 02 lipca 2016 r. 19:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Palmy i sieci na Wyspie Grodzkiej
 

Palmy w donicach przy wejściu, sieci rybackie rozwieszone na ogrodzeniu - to niektóre elementy mające tworzyć plażowo-wakacyjny klimat. Wkrótce  zacznie działać "Miejska strefa letnia", czyli zapowiadana plaża na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie.

O tym pomyśle miasta informowaliśmy już w maju. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek mówił wtedy, że na części Wyspy Grodzkiej powstanie przestrzeń rekreacyjna, z możliwością odpoczynku i opalania się na leżakach, ale z zakazem kąpieli. Przewidziano też punkty gastronomiczne. Plaża miała być otwarta po Dniach Morza, choć dokładnego terminu nie podawano.

Na wyspę zwieziono piasek. Teren przyszłej plaży - pomiędzy nową mariną a Odrą - ogrodzono. Przy wejściu ustawiono palmy. Na płocie, w pobliżu rzeki, rozwieszono sieci rybackie.

- Mają nadać odpowiedni klimat temu nowemu na mapie Szczecina miejscu - zaznacza Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej.

Jak dodaje, w nadchodzącym tygodniu Urząd Miasta powinien podać wynik konkursu na realizację projektu "Miejska strefa letnia" wraz z prowadzeniem punktu gastronomicznego w pobliżu mariny. Miasto czekało na oferty do 29 czerwca.

- Obecnie toczą się rozmowy z oferentami - dodaje T. Owsik-Kozłowski. - Dążymy do tego, by już niedługo oddać plażę na Wyspie Grodzkiej do dyspozycji mieszkańców.

Z ogłoszonych warunków konkursu wynika, że teren "Miejskiej strefy letniej" obejmie 6330 m kw. Ma być czynna w godz. 10-22, od 9 lipca do 20 września tego roku. Przewidziano kilkudniową przerwę (10-14 sierpnia), w związku z festiwalem fajerwerków "Pyromagic". 

Nowe miejsce rekreacji ma być wyposażone w leżaki, parasole i zabawki plażowe. Na Wyspie Grodzkiej powinny się też pojawić pawilony i ogródki gastronomiczne. ©℗

(ek)

Fot. D.GORAJSKI/E. Kubowska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

podatnik
2016-07-03 15:43:59
A zimą i w deszcze jesienne będzie pusto - jak zawsze ktoś płaci by ktoś mógł się bawić
.....
2016-07-03 11:42:09
Trzeba jeszcze wpuścić rekiny do Odry i będzie jak w ciepłych krajach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA