Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Wyścigi starych gratów

Data publikacji: 2016-12-18 16:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Wyścigi starych gratów
 

Szesnaście starych aut walczyło na oblodzonym torze w zawodach Destruction Derby zorganizowanych przez SCS Klub Szczecinek na polach w pobliżu Turowa. Kierowcy dobijają zdezelowane auta ścigając się o puchar prezesa SCS Klubu i nagrody rzeczowe.

Dajemy tym samochodom drugie życie – mówi Maciej Wiorek, wiceprezes SCS Klubu. - Po tych zawodach z pewnością trafia już na złomowisko, bo tu ich nikt nie oszczędza. Zderzenia, a może i wywrotki mogą się zdarzyć.

Ich właściciele to w zdecydowanej większości młodzi ludzie, fani driftingu i innych udziwnień. Na drodze często jeżdżą brawurowo.

Podczas tych zawodów pozwalamy młodym wyszaleć się za kierownicą – zapewnia Tomasz Stańczyk z SCS Klubu. - Tu zostawią tę energie rajdową, która ich rozpiera.

Zawody są bezpieczne, mimo iż dochodzi do kolizji na torze. Ale – jak twierdzą zawodnicy, wystarczy tylko zdrowy rozsądek i wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Zawody obserwowała spora grupa motomaniaków. Oprócz możliwości uczestnictwa w wyścigach każdy kierowca mógł już poza konkursem sprawdzić swoje umiejętności na oblodzonym torze.

Tekst i fot. (bar)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA