czwartek, 09 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wyprzedzał samochody przepuszczające pieszych. Teraz odpowie przed sądem

Wyprzedzał samochody przepuszczające pieszych. Teraz odpowie przed sądem

Wyprzedzał samochody przepuszczające pieszych. Teraz odpowie przed sądem
Data publikacji: 2020-02-18 11:37
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-20 09:06
Wywietleń: 5298 443346

W minionym tygodniu na skrzyżowaniu w centrum Szczecina jeden z kierowców zarejestrował niebezpieczne zdarzenie. Inny kierujący zaczął brawurowo wyprzedzać samochody, które zatrzymały się przed przejściem, by przepuścić pieszych. Zahamował w ostatnim momencie. Nikomu nic się nie stało. Jednak niecierpliwego kierowcę udało się namierzyć. Stanie teraz przed sądem.

Autor nagrania umieścił je w Internecie, lecz nie powiadomił o tym fakcie policji. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo postanowili bez oficjalnego zgłoszenia odszukać świadków zdarzenia i samego sprawcę. To się udało. Sprawca przyznał się do winy oraz postanowił dobrowolnie poddać się karze grzywny w wysokości 1500 zł. Dostał także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na pół roku. Sprawa trafiła już do sądu.

Policja apeluje do wszystkich świadków niebezpiecznych zdarzeń na drodze, by posiadając jakiekolwiek informacje lub nagrania, w pierwszej kolejności przesyłać je na policyjny adres: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl lub zgłaszać osobiście na najbliższym komisariacie. W celu umożliwienia policjantom skutecznego ścigania sprawców wykroczeń, policja prosi o uzupełnienie informacji o dane dotyczące daty, godziny i miejsca zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica). W miarę możliwości warto podać numer rejestracyjny i markę pojazdu. Należy też zostawić swoje dane i adres do korespondencji, a także numer telefonu do kontaktu. 

– Żadne zgłoszenie nie zostanie pominięte, a przesyłając materiał na naszą skrzynkę zwiększymy szansę na szybką reakcję funkcjonariuszy i skuteczne działanie w walce z wszelkimi przejawami łamania prawa – zapewnia policja.

(ip)

Fot. policja

 

Komentarze

Kilka spraw
To powinna być precedensowa sprawa i przy każdym takim zachowaniu na pasach zabierać prawko na pół roku. To po pierwsze. Po drugie autor filmiku to też debil, który nawet nie pofatygował się zgłosić go na Policję, a jedynie chciał zabłysnąć w sieci, a co to dało? Chyba tylko satysfakcję jednej osobie. Po trzecie tego typu pasy powinny być likwidowane. Piesi się nie zesrają jak przejdą sobie przez jezdnię albo przy przystanku Kołłątaja, albo przy Felczaka na światłach.
2020-02-20 09:03:21
XXX lub 000
Nareszcie naturalna reakcja Policji. Dzieki za adres mailowy. Czas upublicznić drifty na szczecinskich rondach, miejskie rajdy od 0 do ponad 100km/h na ul. Matejki, itp. Czas ukrócić jazdy debili po miescie czesto bez przednich nr rejestracyjnych
2020-02-19 19:32:26
wyborczy
@Najwyższa pora Tak zgadzam się, to przejście jest bardzo niebezpieczne bo przecina 4 pasy ruhy i tory tramwajowe, powinny być tam światła lub przejście do likwidacji
2020-02-19 14:26:11
dla ścisłości
Stojących samochodów nie wyprzedza się, tylko omija. To tak do wiadomości tego, kto popełnił tę notatkę
2020-02-19 07:57:00
@Alicja
Dlatego, że on sam zaproponował tę karę w ramach samoskazania. Teraz sąd musi rozstrzygnąć, czy to wystarczy, czy skazać go na wyższą.
2020-02-18 19:54:38
Juzek
Będziecie świadkami w sądzie. Po to wasze dane.
2020-02-18 18:09:55
Czajek
4 zera na masce i piąte za fajerą. 1500 trochu mało bardziej będzie bolało tę pół roku bez prawka, tępy pajac 👊
2020-02-18 16:21:39
oooo
I co, gdzie ta cała nagonka na tych, którzy nie zasłaniają tablic rejestracyjnych na publikowanych przez siebie filmach?
2020-02-18 14:21:56
Typowy wsiór w srałdi
Jakie to typowe , wsiór i jego srałdi , w logo cztery zera dla wiejskiego penera lol
2020-02-18 14:01:43
ratunku !!!!!
Na tym zdjęciu jest Multipla !! NIEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!
2020-02-18 13:25:04
eder
Dobrze, że ktoś to nagrał i wrzucił do sieci. Gdyby nie to kierowca pozostałby bezkarny i postępował tak dalej.
2020-02-18 13:21:45
Pokazówka (?)
To już w sądach nie mają co robić?
2020-02-18 12:49:51
do krzycha
Spokojnie, jak będzie akcja "Przejście stop" wtedy się sami (na jeden dzień) zainteresują. A tak , to suszarka, mandacik za prędkość i do domu.
2020-02-18 12:14:42
Alicja
Jestem za bardzo surowym karaniem kierowców ignorujących m.in. przejścia dla pieszych i odbieraniem im praw jazdy. Jednak w tym przypadku jeśli kierowca przyjął grzywnę i otrzymał zakaz prowadzenia aut to dlaczego sprawa trafiła do sądu?
2020-02-18 12:13:26
krzychu
Gdyby nie fakt że nagranie pojawiło się w ogólnopolskich mediach i zaczęło być o nim głośno to nikt by palcem nie kiwnął.
2020-02-18 11:57:17
Najwyższa pora
Zlikwidować to przejście i bedzie zdecydowanie bezpieczniej. Są od niego oddalone przejścia dosłownie o 100 - 150 metrów "w gore i w dol".
2020-02-18 11:46:56