Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wypadki w majowy weekend

Data publikacji: 2016-05-01 11:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:52
Wypadki w majowy weekend
 

Długi majowy weekend dla wielu z mieszkańców naszego województwa rozpoczął się już w piątkowe popołudnie. Ładna pogoda skłania do podróżowania samochodem. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek, ponieważ długi weekend nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a przez dwa ostatnie dni na zachodniopomorskich drogach doszło już do 6 wypadków.

W zdarzeniach tych 9 osób zostało rannych. W tym okresie policjanci zatrzymali też 18 nietrzeźwych kierowców.

Jeszcze w piątek doszło do 2 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosły dwie osoby. Zdarzenia te miały miejsce na ternie Gryfina i Szczecina.

W sobotę policjanci odnotowali 4 wypadki, przewiezionych do szpitali zostało 7 osób. Do tych zdarzeń doszło na terenie Koszalina, Kołobrzegu, Szczecina i Czaplinka.

Do wypadku, w którym obrażenia odniosła największa liczba osób doszło w sobotę. około godz. 11;05. Według wstępnych ustaleń 24- letni kierujący Audi A6, jadąc drogą nr 163 od strony Wałcza w kierunku Czaplinka, dojeżdżając do oznakowanego skrzyżowania, nie mając pewności co do zamiaru skrętu w lewo innych pojazdów, rozpoczął manewr wyprzedzania, podczas którego wyprzedził jeden pojazd oraz podjął próbę wyprzedzania kolejnego. Uderzył jednak w bok skręcającego mercedesa i oba pojazdy zatrzymały się w przydrożnych rowach. Kierowcy samochodów nie odnieśli obrażeń, natomiast trójka pasażerów z Audi A6 została przetransportowana do szpitali z podejrzeniami złamań.

***

Na głównych trasach komunikacyjnych pojawiło się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nie oznakowane wyposażone w wideorejestratory.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA