piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wypadki w majowy weekend

Wypadki w majowy weekend

Wypadki w majowy weekend
Data publikacji: 2016-05-01 11:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 998 131791

Długi majowy weekend dla wielu z mieszkańców naszego województwa rozpoczął się już w piątkowe popołudnie. Ładna pogoda skłania do podróżowania samochodem. Policja apeluje o rozwagę i rozsądek, ponieważ długi weekend nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a przez dwa ostatnie dni na zachodniopomorskich drogach doszło już do 6 wypadków.

W zdarzeniach tych 9 osób zostało rannych. W tym okresie policjanci zatrzymali też 18 nietrzeźwych kierowców.

Jeszcze w piątek doszło do 2 wypadków drogowych, w których obrażenia odniosły dwie osoby. Zdarzenia te miały miejsce na ternie Gryfina i Szczecina.

W sobotę policjanci odnotowali 4 wypadki, przewiezionych do szpitali zostało 7 osób. Do tych zdarzeń doszło na terenie Koszalina, Kołobrzegu, Szczecina i Czaplinka.

Do wypadku, w którym obrażenia odniosła największa liczba osób doszło w sobotę. około godz. 11;05. Według wstępnych ustaleń 24- letni kierujący Audi A6, jadąc drogą nr 163 od strony Wałcza w kierunku Czaplinka, dojeżdżając do oznakowanego skrzyżowania, nie mając pewności co do zamiaru skrętu w lewo innych pojazdów, rozpoczął manewr wyprzedzania, podczas którego wyprzedził jeden pojazd oraz podjął próbę wyprzedzania kolejnego. Uderzył jednak w bok skręcającego mercedesa i oba pojazdy zatrzymały się w przydrożnych rowach. Kierowcy samochodów nie odnieśli obrażeń, natomiast trójka pasażerów z Audi A6 została przetransportowana do szpitali z podejrzeniami złamań.

***

Na głównych trasach komunikacyjnych pojawiło się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także radiowozy nie oznakowane wyposażone w wideorejestratory.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie