czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie

Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie [GALERIA]

Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie
Data publikacji: 2016-04-29 17:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:01
Wywietleń: 1864 131603

 Mariusz Błaszczak, minister Spraw Wewnętrznych, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał podinspektora Jacka Cegiełę na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. W piątek na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, odbyło się uroczyste wprowadzenie dotychczasowego komendanta powiatowego  w Wałczu, na nowe stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji i władz państwowych.

Pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji - insp. Andrzej Szymczyk  podkreślił profesjonalizm i doświadczenie podinsp. Jacka Cegieły, wyraził również przekonanie, że jego fachowość i kompetencje pozwolą mu na bardzo dobrą realizację postawionych przed nim nowych zadań w garnizonie. 

- Ten dzien jest dla mnie szczególny - mówił podinspektor Cegieła. - Trudno wyrazić,  jakie uczucia są ze mną. To zaszczyt i honor, tym większy, że obejmuje garnizon, w którym do tej pory służyłem. A nimi stoją jednak wielkie wyzwania i obowiazki.

Podinspektor Jacek Cegieła (ur. 29.10.1969r) pracę w Policji rozpoczął 1 lutego 1991 roku w ówczesnej Komendzie Rejonowej Policji w Wałczu w Sekcji Ruchu Drogowego. Początkowo pracował  w służbach patrolowych. Póżniej w tej samej sekcji prowadził postępowania w sprawach o wypadki drogowe i przechodził przez kolejne szczeble zawodowej kariery. W 2000 roku podjął naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, ukończył ją w 2003 roku z tytułem oficera dyplomowanego. W swojej karierze zajmował stanowiska naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego, zastępcy naczelnika Sekcji Prewencji oraz naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Od  2005 roku pełnił funkcję I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu. W 2010 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu. 

 Został odznaczony brązową i srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Ukończył Pomorską Akademię Pedagogiczną w Słupsku na kierunku pedagogika. Posiada również dyplom w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej. 

Prywatnie jest żonaty i ma  córkę. 

(kol)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie

Komentarze

sprawiedliwy
Życzę nowemu komendantowi spokoju ,zdrowia , zmian kadrowych na stanowiskach naczelników , komendantów powiatowych. Szybkiego awansu na stopień młodszego inspektora
2016-04-30 09:37:47
JaKto
KOMENDANTA policmeistra mieszkańcy powinni bez łaski wybierać w wyborach powszechnych samorządowych-to by się trochę cykał przed ludźmi, a tak to cyka się tylko tych z Warszawki.
2016-04-30 01:40:15
@Konrad
A mi się podoba, że w pisowskim rozdaniu nie ma już awansów z niskiego, poniżej zera poziomu ZOMO.
2016-04-29 23:00:43
Konrad
Awans z niskiego szczebla ale tak już jest w pisowskim rozdaniu.
2016-04-29 18:21:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie