Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie [GALERIA]

Data publikacji: 29 kwietnia 2016 r. 17:12
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:52
Jacek Cegieła komendantem wojewódzkim policji w Szczecinie
 

 Mariusz Błaszczak, minister Spraw Wewnętrznych, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał podinspektora Jacka Cegiełę na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. W piątek na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, odbyło się uroczyste wprowadzenie dotychczasowego komendanta powiatowego  w Wałczu, na nowe stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Komendy Głównej Policji i władz państwowych.

Pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji - insp. Andrzej Szymczyk  podkreślił profesjonalizm i doświadczenie podinsp. Jacka Cegieły, wyraził również przekonanie, że jego fachowość i kompetencje pozwolą mu na bardzo dobrą realizację postawionych przed nim nowych zadań w garnizonie. 

- Ten dzien jest dla mnie szczególny - mówił podinspektor Cegieła. - Trudno wyrazić,  jakie uczucia są ze mną. To zaszczyt i honor, tym większy, że obejmuje garnizon, w którym do tej pory służyłem. A nimi stoją jednak wielkie wyzwania i obowiazki.

Podinspektor Jacek Cegieła (ur. 29.10.1969r) pracę w Policji rozpoczął 1 lutego 1991 roku w ówczesnej Komendzie Rejonowej Policji w Wałczu w Sekcji Ruchu Drogowego. Początkowo pracował  w służbach patrolowych. Póżniej w tej samej sekcji prowadził postępowania w sprawach o wypadki drogowe i przechodził przez kolejne szczeble zawodowej kariery. W 2000 roku podjął naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, ukończył ją w 2003 roku z tytułem oficera dyplomowanego. W swojej karierze zajmował stanowiska naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego, zastępcy naczelnika Sekcji Prewencji oraz naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Od  2005 roku pełnił funkcję I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu. W 2010 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wałczu. 

 Został odznaczony brązową i srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Ukończył Pomorską Akademię Pedagogiczną w Słupsku na kierunku pedagogika. Posiada również dyplom w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej. 

Prywatnie jest żonaty i ma  córkę. 

(kol)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

sprawiedliwy
2016-04-30 09:37:47
Życzę nowemu komendantowi spokoju ,zdrowia , zmian kadrowych na stanowiskach naczelników , komendantów powiatowych. Szybkiego awansu na stopień młodszego inspektora
JaKto
2016-04-30 01:40:15
KOMENDANTA policmeistra mieszkańcy powinni bez łaski wybierać w wyborach powszechnych samorządowych-to by się trochę cykał przed ludźmi, a tak to cyka się tylko tych z Warszawki.
@Konrad
2016-04-29 23:00:43
A mi się podoba, że w pisowskim rozdaniu nie ma już awansów z niskiego, poniżej zera poziomu ZOMO.
Konrad
2016-04-29 18:21:11
Awans z niskiego szczebla ale tak już jest w pisowskim rozdaniu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA