Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wymiana sygnalizacji w Policach

Data publikacji: 2021-11-05 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-05 09:11
Wymiana sygnalizacji w Policach
Nowa sygnalizacja ma być wzbudzana przez pieszych, a cykl zmiany świateł uzależniony od natężenia ruchu. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ  

Sygnalizacja świetlna na najbardziej uczęszczanym przejściu dla pieszych w Policach, w ciągu ul. Wyszyńskiego (przy Galerii Hosso), zostanie wymieniona. Stara jest awaryjna, droga w utrzymaniu i przede wszystkim nie spełnia już obowiązujących przepisów dotyczących tego typu urządzeń.

– To bardzo stara sygnalizacja, ma ponad 20 lat, nie spełnia obowiązujących obecnie przepisów, do tego jest wysoce awaryjna, kosztowna w utrzymaniu – mówi Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach. – Te światła nie mają ekranów kontrastowych, które są ważne, zwłaszcza gdy świeci słońce (poprawiają widoczność świateł). Do tego teraz są tam zwykłe żarówki, w nowej sygnalizacji będzie oświetlenie ledowe.

Nowa sygnalizacja ma być wzbudzana przez pieszych, a cykl zmiany świateł uzależniony od natężenia ruchu.

Wykonawca już może rozpocząć prace. Te widoczne dla użytkowników prawdopodobnie ruszą po 6 listopada. Do końca roku powinny już funkcjonować nowe urządzenia. Wcześniej kierowcy i piesi muszą się liczyć z pewnymi niedogodnościami. Wprawdzie prace nie będą dotyczyć samej jezdni i chodników, ale na przykład przez pewien czas nie będzie masztu z sygnalizacją nad jezdnią (będą tylko te przy jezdni), przez kilka dni światła mogą też w ogóle nie działać. Za to później ma być lepiej – bez awarii i z lepszą funkcjonalnością.

Za nową sygnalizację powiat zapłaci 121 tys. zł. ©℗

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ekspert
2021-11-05 09:06:30
lepiej późno niż później, jeszcze do wymiany syfiaste barierki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA