Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Światła to bezpieczeństwo

Data publikacji: 2019-11-24 17:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-25 13:18
Światła to bezpieczeństwo
 

W sobotę dzięki kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” kierowcy sprawdzali na wybranych stacjach kontroli pojazdów stan i ustawienie świateł w swoich samochodach. Funkcjonariusze policji przypominają, że jest to szczególnie ważne teraz w miesiącach jesiennych, kiedy często panuje półmrok i szybko zapada zmierzch.

Jak podała Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, sobotnia akcja miała za zadanie uświadomić kierowcom, jak duże znaczenie w przypadku bezpiecznej jazdy mają światła pojazdu. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Funkcjonariusze podają, że dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich trzech elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienia świateł. Kierowcom radzą więc pamiętać, aby nie tylko wymieniali przepalone żarówki, ale też sprawdzali i ustawiali światła oraz by zawsze były one czyste.

Akcja odbyła się w całym kraju, dodatkowo promowana była przez emisję spotu, a w jednym z punktów Warszawy dzięki kurtynie LED na fasadzie centrum handlowego, przy użyciu specjalnej technologii rozpoznawania obrazów, kierowcy mogli wykryć awarię oświetlenia w samochodzie stojącym w pierwszej linii na skrzyżowaniu.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji a także Firma Neptis SA – operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik - oraz firma Screen Network SA – dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2019-11-25 09:56:21
Na zdjęciu są akurat auta ze szczecińskiego klubu bmw, czyli ludzie, którzy ładują niemałe pieniądze w swoje samochody. Ale wiadomo, że i tak opinię marce robią ci, którzy kupują bmw za jedną wypłatę u Niemca na zmywaku.
gosc
2019-11-24 22:12:23
seby z bmw o bezpieczenstwie?> ci to moze jeszcze ogaraniaja temat ale znajomi mentali z wiosek bez tlumika polozeni na kierownicy z disco patopolo w tle juz nie , to jak panstwo vat-ykan o pedagogice
No ale
2019-11-24 18:40:42
Co to za szroty tam najechały?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ