niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wymiana nakładki na ul. Przestrzennej

Wymiana nakładki na ul. Przestrzennej

Wymiana nakładki na ul. Przestrzennej
Data publikacji: 2020-06-03 15:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-04 17:40
Wywietleń: 1076 457842

Na kolejnych ulicach Szczecina spółka Strabag rozpoczęła prace przy wymianie najbardziej zdewastowanych fragmentach nawierzchni ich jezdni. Wreszcie drogowcy dotarli z początkiem tego miesiąca także na jedną z bardzo ruchliwych i ze zniszczoną od lat nakładką ul. Przestrzenną, będącą jedną z tras zapewniających połączenie Dąbia z lewobrzeżem miasta.

Od minionego poniedziałku z użyciem ciężkiego sprzętu rozpoczęło się frezowanie nawierzchni na całej jej szerokości wraz z zatokami przystankowymi dla miejskich autobusów. Zrywanie starej nakładki w pierwszej kolejności objęło odcinek od wysokości ul. Eskadrowej przy siedzibie Aeroklubu Szczecińskiego aż za przystań LOK Marina Club. Wykonawca stara się prowadzić prace w taki sposób, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. W razie konieczności ruch w obu kierunkach sterowany jest ręcznie na zasadzie wahadła z uwagi na fakt, że pracujący sprzęt i wywrotki wywożące urobek zajmują w zależności od miejsca robót połowę pasa jezdni w danym kierunku.

Przestrzenna

- Prace są prowadzone głównie wieczorem i w nocy, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Drogowców będzie można jednak spotkać także w ciągu dnia - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. - Prosimy kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość.

W ramach prac po zerwaniu starej nawierzchni drogowcy zajmą się regulacją infrastruktury podziemnej, w tym studzienek kanalizacyjnych w pasie jezdni, ułożą nową warstwę wiążącą i siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia, a następnie wyleją nową warstwę ścieralnej.

W planie bieżącego utrzymania dróg na ten rok są jeszcze remont nawierzchni jezdni m.in. na ulicach Tczewskiej, Anieli Krzywoń, Stanisława Kostki- Napierskiego, Ludowej, Dębogórskiej, Wiszesława, Lipowej, Łuczniczej, Owocowej, Unisławy i Stoisława. Na nową wymieniona zostanie nakłada na najbardziej zniszczonych odcinkach ich jezdni. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Wymiana nakładki na ul. Przestrzennej Wymiana nakładki na ul. Przestrzennej Wymiana nakładki na ul. Przestrzennej Wymiana nakładki na ul. Przestrzennej

Komentarze

MR
@Jan-wymiana mostu nie była planowana ,to była szybka decyzja ,nikt nie myślał wtedy o naprawie Przestrzennej ktora jeszcze wtedy nie była w takim złym stanie, miasto daje kase na Panstwo Watykan-miliony zł w gruntach ,odpisach itd. to na remonty nie ma, tak głosował suweren to tak ma....
2020-06-04 09:36:26
Jan
A nie można tego było tej nakładki wymienić kiedy most cłowy był zamknięty?, a właściwie to mostu cłowego nie było. A na dziś to znowu korki.
2020-06-04 03:20:23
nareszcie!
stan nawierzchni ul. Przestrzennej już wołał o pomstę do nieba, czas wreszcie żeby pierwsza droga bita na Pomorzu nie odstawała jakością nawierzchni od następnych!
2020-06-04 00:34:17
ale po co ?
Będzie kolejny tor wyścigowy dla kierowców w mieście . Będzie to samo co na nowej Arkońskiej .Uliczne wyścigi
2020-06-03 21:55:51
MR
@Alina:zgłoś na www.alertmiejski.pl to się od razu ktoś zainteresuje ,dziury w jezdni,wraki,śmieci itd. też możesz tam zgłaszać, zróbmy coś dobrego dla miasta,komentarze w necie tworzą alertów @To jest oczywiście bardzo dobra wiadomość- a dlaczego tego nie zrobiono zaraz po 1949 r. jak Szczecin został polski?, bo trzeba było oddawać grunty dla pewnej ważnej grupy wyznaniowej i na drogi niestety już nie starczyło kasy na remonty.Na czas remontu cłowego ruch nie był zamknięty na Przestrzennej-tylko odbywał się przez ul.Eskadrową.
2020-06-03 17:45:54
Alina
ciekawe kiedy ktos się zainteresuje chodnikiem który już znika w chwastach na całej tej ulicy
2020-06-03 15:57:43
To jest oczywiście bardzo dobra wiadomość,
ale dla czego nie zrobiono tego przy okazji budowy nowego Mostu Cłowego, kiedy ruch był zamknięty? Tak tylko pytam, żeby UM nie myślał sobie, że jest taki wspaniały.
2020-06-03 15:43:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie