poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Roboty na Przestrzennej i Jodłowej

Roboty na Przestrzennej i Jodłowej

Roboty na Przestrzennej i Jodłowej
Data publikacji: 2020-05-31 19:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-01 15:48
Wywietleń: 895 457056

W poniedziałek (1 czerwca) rozpoczną się prace związane z wymianą nawierzchni na ulicy Przestrzennej. Zostanie też wprowadzony pierwszy etap czasowej organizacji ruchu na ulicy Jodłowej. ZDiTM prosi kierowców o szczególną uwagę i wyrozumiałość. 

- Przestrzenna to pierwsza z kilku ulic, które zyskają w tym roku nową nakładkę. W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej. Ulice będą przejezdne, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne - informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Roboty rozpoczną się 1 czerwca po szczycie komunikacyjnym, od strony ulicy Eskadrowej. Wykonawca będzie starał się prowadzić je w taki sposób, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. Prace będą prowadzone głównie wieczorem i w nocy, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Drogowców będzie można jednak spotkać także w ciągu dnia.

1 czerwca zostanie też wprowadzony pierwszy etap czasowej organizacji ruchu na ulicy Jodłowej. Prace przewidują remont nawierzchni oraz przebudowę i renowację sieci wodno-kanalizacyjnej ul. Jodłowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kaliny do skrzyżowania z ul. Kłosową. Pierwszy etap przewiduje zajęcie jezdni i chodników oraz wyłączenie tego fragmentu ulicy z ruchu. Ma to związek z realizowanym przez ZWiK zadaniem dotyczącym m.in. renowacji i przebudowy sieci kanalizacyjnej.

* * *

W ramach bieżącego utrzymania dróg w planach na ten rok jest również remont ulicy Tczewskiej, Anieli Krzywoń, Kostki-Napierskiego, Ludowej, Dębogórskiej, Wiszesława, Lipowej, Łuczniczej, Owocowej, Unisławy i Stoisława. Remontowane będą najbardziej zniszczone odcinki. Prace te wykonuje firma Strabag w ramach umowy na bieżące utrzymanie ulic.

(ip)

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Komentarze

Michał Przepiera
@MR Cała Przestrzenna. Ponad 1,5 miesiąca, dokładnie ile w dniach zależy to od pogody. @rot Nie była remontowana, jedynie tzw. garby zostały sfrezowane. Zużycie jest od wielu, wielu lat eksploatacji. Modernizowany był mostek nad Płonią w jej ciągu.
2020-06-01 15:46:53
rot
Cztery lata temu Przestrzenna była remontowana. Szybko się zużyła :-(
2020-06-01 09:25:46
MR
Cała Przestrzenna od Dąbia-mostku aż do Eskadrowej ma być remontowana czy tylko odcinki poszczególne zniszczone najbardziej ?i jaki czas to potrwa?
2020-06-01 07:23:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie