Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Wyłudził kredyt na zakup sprzętu

Data publikacji: 2017-02-17 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:29
Wyłudził kredyt na zakup sprzętu
Fot. Robert Stachnik  

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali mężczyznę, który na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu, wyłudził kredyt na zakup sprzętu elektronicznego o wartości ok. 13 tys. zł. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą złapali mężczyznę na gorącym uczynku. Na podstawie przedłożonego dowodu osobistego i nieprawdziwego zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, wyłudził kredyt finansujący zakup w systemie ratalnym.

– Czynu tego dokonał 45-letni mężczyzna w jednym ze szczecineckich sklepów, a przedmiotem wyłudzenia był sprzęt elektroniczny w postaci telewizora, głośników, twardego dysku, przewodu optycznego na kwotę ok. 7200 zł. Mężczyzna pomyślał również o zakupie ubezpieczenia na sprzęt. Łączna wartość udzielonego kredytu wyniosła ok. 13 tys. zł. Z uwagi na duże gabaryty zakupiony sprzęt został w sklepie do czasu zorganizowania transportu – informuje mł. asp. Anna Matys. – Po zakupach mężczyzna pierwsze kroki skierował do jednego z lombardów na terenie miasta, gdzie w rozmowie ze sprzedawcą ustalił kwotę jaką wypłaci mu on za przywiezioną elektronikę. Pożyczył od ekspedienta 20 zł, po czym zadzwonił po taksówkę, którą miał przetransportować sprzęt prosto do lombardu. Mężczyznę wychodzącego ze sklepu ze sprzętem zatrzymali policjanci i doprowadzili do szczecineckiej jednostki policji.

W chwili zatrzymania 45-latek znajdował się pod wpływem alkoholu, dlatego noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W piątek (17 lutego) mężczyźnie został przedstawiony zarzut oszustwa za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(p)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@ oloko
2017-02-17 20:45:32
...będą długo, realizują zadania polityki Zachodu wobec dziczy słowiańskiej.
oloko
2017-02-17 12:19:29
Brawo...jestem dumny z naszych straznikow szczecina...a tych co rozgrabili caly przemysl w polsce wkacu pojda na zasluzone wakacji i konfiskate calego majatku do drugiego pokolenia wstecz ???czy dalej beda siedziec na wiejskiej i smiac sie nam prosto w oczy????

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA