piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Wyłudził kredyt na zakup sprzętu

Wyłudził kredyt na zakup sprzętu

Wyłudził kredyt na zakup sprzętu
Data publikacji: 2017-02-17 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:16
Wywietleń: 1115 215297

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali mężczyznę, który na podstawie fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu, wyłudził kredyt na zakup sprzętu elektronicznego o wartości ok. 13 tys. zł. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą złapali mężczyznę na gorącym uczynku. Na podstawie przedłożonego dowodu osobistego i nieprawdziwego zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, wyłudził kredyt finansujący zakup w systemie ratalnym.

– Czynu tego dokonał 45-letni mężczyzna w jednym ze szczecineckich sklepów, a przedmiotem wyłudzenia był sprzęt elektroniczny w postaci telewizora, głośników, twardego dysku, przewodu optycznego na kwotę ok. 7200 zł. Mężczyzna pomyślał również o zakupie ubezpieczenia na sprzęt. Łączna wartość udzielonego kredytu wyniosła ok. 13 tys. zł. Z uwagi na duże gabaryty zakupiony sprzęt został w sklepie do czasu zorganizowania transportu – informuje mł. asp. Anna Matys. – Po zakupach mężczyzna pierwsze kroki skierował do jednego z lombardów na terenie miasta, gdzie w rozmowie ze sprzedawcą ustalił kwotę jaką wypłaci mu on za przywiezioną elektronikę. Pożyczył od ekspedienta 20 zł, po czym zadzwonił po taksówkę, którą miał przetransportować sprzęt prosto do lombardu. Mężczyznę wychodzącego ze sklepu ze sprzętem zatrzymali policjanci i doprowadzili do szczecineckiej jednostki policji.

W chwili zatrzymania 45-latek znajdował się pod wpływem alkoholu, dlatego noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. W piątek (17 lutego) mężczyźnie został przedstawiony zarzut oszustwa za co grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

(p)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

@ oloko
...będą długo, realizują zadania polityki Zachodu wobec dziczy słowiańskiej.
2017-02-17 20:45:32
oloko
Brawo...jestem dumny z naszych straznikow szczecina...a tych co rozgrabili caly przemysl w polsce wkacu pojda na zasluzone wakacji i konfiskate calego majatku do drugiego pokolenia wstecz ???czy dalej beda siedziec na wiejskiej i smiac sie nam prosto w oczy????
2017-02-17 12:19:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy