poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kochanek z fantazją

Kochanek z fantazją

Kochanek z fantazją
Data publikacji: 2016-12-14 16:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:49
Wywietleń: 3228 183466

Szczecińscy policjanci zatrzymali 23-latka, który oszukał swoją partnerkę oraz jej matkę co do swojej tożsamości. Przez półtora roku mężczyzna udawał kogoś innego. Namówił je do zaciągnięcia kredytów.

- Mężczyzna zdobył całkowite zaufanie, był przekonywujący w swoich działaniach. Para niebawem miała brać ślub, do którego przygotowania zostały także sfałszowane przez niedoszłego pana młodego - mówi asp. szt. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Policjanci z Zespołu Korupcji Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie ustalili, że 23-latek mieszkający w centrum miasta posługując się fałszywymi danymi doprowadził swoją partnerkę, jej syna oraz babcię do niekorzystnego rozporządzania mieniem poprzez zawarcie umów o pożyczki.

Jak ustali mundurowi, 23- latek poznał starszą od siebie kobietę przez internet. Zamieszkali razem. Mężczyzna, aby wzbudzić zaufanie partnerki oraz jej rodziny, podawał nieprawdziwe informacje na temat swojego stanu majątkowego, zawodu oraz dóbr, które posiada w innej miejscowości. Przedstawiał także sfałszowane przez siebie dokumenty potwierdzające jego majętność.

- Po pewnym czasie, gdy już był pewien swojej pozycji w tej rodzinie, namówił partnerkę, jej pełnoletniego syna oraz babcię na zaciągnięcie kredytów, co osoby te oczywiście uczyniły. 23-latek fałszował także potwierdzenia wskazujące na fakt, iż spłaca zaciągnięte przez kobiety kredyty - dodaje Anna Gembala.

Para miała brać ślub. Mężczyzna przedstawiał narzeczonej dokumenty potwierdzające wielomilionowe wpłaty na jego konto, zarezerwowanie sali na przyjecie, wybór orkiestry. Oczywiście wszystko było fałszywe. 23-latek nagle odwołał ślub udając, że był chory i potrzebuje pieniędzy na leczenie.

Sytuacja trwała przez półtora roku. Kobieta ani przez chwilę nie podejrzewała, że jej partner może konfabulować. Dopiero jeden z członków rodziny oszukanej zorientował się, że 23-latek może nie mówić prawdy. Od tamtej pory kochankowi przyglądała się policja. 

Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania znaleźli oraz zabezpieczyli sfałszowane przez niego dokumenty z instytucji bankowych, samorządowych i państwowych. - Kobieta i jej rodzina są w szoku. Na razie nie wiadomo, na jaką sumę mogła ponieść straty - mówi A. Gembala. Mężczyzna po przesłuchaniu usłyszał zarzuty oszustwa. Za te czyny może teraz mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności. ©℗

(szymw)

Fot. arch. Policji

Na zdjęciu: 23-latek z fantazją posługiwał się fałszywymi dokumentami przez półtora roku znajomości.

Komentarze

hehe
Typowy przedstawiciel PISu - oszukać i wykjorzystać to ich specjalność
2016-12-16 09:54:20
hahaha
Nie, no rodzina na poziomie. Skoro przyszła teściowa i pełnoletni przyszły pasierb wyrazili zgodę, to nie pozostało nic innego jak kupić białą suknię i gnać na ślub. Pani poczuła bożą wolę i zachciało się jej portek w domu, bo te synowskie nie wystarczały. Wstyd na całe miasto, sąsiedzi już pewnie rozszyfrują, co to za patologia, więc śmiechu będzie co nie miara.
2016-12-15 07:19:35
Ziom
Pewnie młokos z PO albo Nowoczesnej oni zawsze dobrze bajerują
2016-12-15 06:44:31
do @ głupich nie sieją
"Skąd się biorą takie idiotki? Brać ślub z kimś w wieku swojego syna?? - jeśli mama i babcia twierdzą iż to jest "prawdziwa miłość" to żadne argumenty i ustawa PiS o "zgromadzeniach" nie pomogą.
2016-12-15 01:28:55
Kto pierwszy ten "lepszy"...
A ciekawe, czy ta partnerka byla by tez Nim az tak "zachwycona"... gdyby byl na bezrobociu lub jezdzil w PGR-ze na traktorze ? Jedno jest pewne, kobiety w wiekszosci sa bardzo "lase na pieniadze"... a szczegolnie na DUZE PIENIADZE, dlatego mamy az tyle Rozwodow i ich liczba... z roku na rok rosnie !!
2016-12-14 23:04:37
głupich nie sieją
Skąd się biorą takie idiotki? Brać ślub z kimś w wieku swojego syna??
2016-12-14 17:57:41
Pasuje do Pisu jak ulał
Pasuje do Pisu jak ulał, brac go w ciemno
2016-12-14 17:34:31
Jeszcze może zostać wielkim POlitykiem. Już mamy takiego co bezpiece sprzedał narzeczoną.
.
2016-12-14 16:59:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy