Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wykopali pocisk na drodze do komendy [GALERIA] (akt. 1)

Data publikacji: 23 czerwca 2016 r. 09:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Wykopali pocisk na drodze do komendy
 

Ok. g. 11.40 patrol saperski w asyście policji wywiózł z miasta niebezpieczne znalezisko z czasów drugiej wojny światowej. Na czas transportu zamknięto część ulicy Łużyckiej. Akcją kierował nadkomisarz Mariusz Łętowski zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie. Duża grupa służb mundurowych zabezpieczała teren działań saperów z jednostki w Podjuchach. Pocisk o wadze ok. 250 kg przypadkiem wykopali robotnicy pracujący przy budowie drogi do nowej komendy policji. Saperzy nie podają bliższych szczegółów na temat wykopanego pocisku, gdyż był on mocno oblepiony ziemią. Akcja przebiegała sprawnie, a po jej zakończeniu szybko przywrócono ruch na Łużyckiej, zarówno dla zmotoryzowanych, jak i pieszych.  

Tekst i fot. akme

***

Wcześniejsza informacja

W czwartek rano, ok. g 8.30 robotnicy pracujący przy budowie drogi prowadzącej do budynku nowej powiatowej komendy policji w Gryfinie natknęli się na pocisk.

Jest średniej wielkości, zmieścił sie na metrowej łyżce koparki. Znalezisko odkryte zostało wówczas, gdy wykopaną ziemię maszyna przeniosła na samochód ciężarowy. Pracownicy wstrzymali roboty i powiadomili wszystkie służby. Pocisk przykryli warstwą ziemi, by chronić go przed gorącymi słonecznymi promieniami. Wkrótce na miejsce niebezpiecznego znaleziska przyjadą saperzy z jednostki w Podjuchach. 

Tekst i fot. akme

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z AKCJI USUWANIA POCISKU

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MM
2016-06-23 14:24:18
Dzięki Kurierowi co dzień uczę się czegoś nowego. Zawsze myślałem, że wagę podaje się w kilogramach, a nie w kilometrach :).
Fotki POrażające. Dramatyczne.
2016-06-23 10:15:58
Idę się napić dla otuchy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA