Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wykonawca przejął plac

Data publikacji: 15 sierpnia 2016 r. 13:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Wykonawca przejął plac
 

Za kilkanaście miesięcy na osiedlu Majowym powstanie nowy teren rekreacyjny. W ubiegłym tygodniu plac przejął już wykonawca, który stworzy park Majowe.

W lipcu Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął przetarg na pierwszy etap budowy parku Majowe na prawobrzeżu Szczecina. Zaniedbany teren pomiędzy ulicami Andrzejewskiego i Iwaszkiewicza na osiedlu Majowym ma się zmienić nie do poznania. Teraz są tu chaszcze, w przyszłości ma być to atrakcyjny obszar rekreacyjny. Powstanie tu plac zabaw, siłownia, wykonane będą nowe nasadzenia, zbudowane zostaną alejki parkowe, pergole, altana, drogi dojazdowe. Teren zostanie wyrównany, przeprowadzone będą prace elektryczne.

O stworzenie parku od lat ubiegali się samorządowi radni osiedla kolejnych kadencji. Projekt dwukrotnie startował w głosowaniu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W 2014 roku nieznacznie przegrał z pomysłem budowy boiska w Kijewie. Propozycja z Majowego została umieszczona w Wieloletniej Prognozie Finansowej Szczecina. Przewidywany koniec remontu to wrzesień przyszłego roku.

- Przez wiele lat kolejni radni myśleli o zagospodarowaniu tego placu. Słyszeliśmy kolejne obietnice, że prace się w końcu zaczną, teraz wreszcie zostaną zrealizowane - mówi Artur Brończyk, przewodniczący samorządowej Rady Osiedla Majowe. 

Ofertą stworzenia parku Majowe zainteresowały się trzy firmy. Za najlepszą uznano propozycję PPHU AGROSAD, która wyceniła swoje usługi na 2 mln 458 tys. 770 zł. W przetargu wystartowała jeszcze firma Thomas (wycena na 3 mln zł) i Rosiek i Syn (2 mln 746 tys. zł). W tym tygodniu wykonawcy ogrodzą teren inwestycji. ©℗

(szymw)

fot. Szymon WASILEWSKI

Na zdj.: Tutaj powstanie park Majowe.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA