piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Powstanie sąsiedzki ogród

Powstanie sąsiedzki ogród

Powstanie sąsiedzki ogród
Data publikacji: 2016-06-06 22:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1824 138086

W Szczecinie powstanie Sąsiedzki Ogród Kultury. Pomysł szczecinian zdobył ponad osiemdziesiąt tysięcy głosów i wygrał w ogólnopolskim konkursie.

Z pomysłem założenia Sąsiedzkiego Ogrodu Kultury wyszła Fundacja Na Odrze. Inicjatywa wzięła udział w konkursie organizowanym przez Kompanię Piwowarską Lech oraz Fundację Urban Forms. Założeniem rywalizacji było wyłonienie przedsięwzięcia, które zmieni fragment przestrzeni publicznej w jednym z polskich miast.

W Szczecinie zgłoszono pomysł zagospodarowania działki przy ul. Ducha Świętego, w pobliżu Trafostacji Sztuki i w sąsiedztwie ul. Wyszyńskiego. W ogrodzie znajdzie się m.in. szklarnia w namiocie sferycznym, strefa relaksu (hamak, trampoliny, gry terenowe, leżaki i poduchy do wypoczynku), kino plenerowe, ogród warzywny, łąka kwiatowa, bar. Regulamin konkursu przewiduje, że pięć przedsięwzięć, które zdobyły największą ilość głosów otrzyma granty na realizację pomysłów (do 100 tys. zł), organizator przyzna też dwadzieścia mikrograntów (do 25 tys. zł). 

Głosowanie zakończyło się w niedzielę. Wówczas na terenie przyszłego Szczecińskiego Ogrodu Kultury odbyła się pierwsza impreza. Ostatecznie zwyciężył projekt Sąsiedzki Ogród Kultury w Szczecinie (81 232 głosów), wyprzedzając "Górkę spotkań" - zagospodarowanie parku w Sobótce (74 867 głosów) i "Drzewo solarne" jako miejsce spotkań mieszkańców w Stalowej Woli (66 514 głosów).

(szymw)

Na zdj.: Tu powstanie Sąsiedzki Ogród Kultury

Fot. Szymon WASILEWSKI

Komentarze

Mariko
Wiedziałam, że uda nam się wygrać :D Mamy moc!
2016-06-08 16:48:15
Oldi
Gratulacje. Dziękujemy Karolowi Ryłów ,żonie i mózgowi. Pozdrawiam.
2016-06-07 11:53:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie