Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Wycofany „Żywioł” wraca do sklepów

Data publikacji: 28 września 2016 r. 09:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Wycofany „Żywioł” wraca do sklepów
 

Firma Żywiec Zdrój wznowiła sprzedaż dwóch wstrzymanych serii wody mocno gazowanej „Żywioł”. Podejrzane partie wody wycofano po tym, jak do szpitala w Mirosławcu trafił mężczyzna z poparzonym przełykiem.

– Wszystkie zakończone dotąd badania i analizy prowadzone przez służby sanitarne nie wykazały żadnych nieprawidłowości –  poinformowała Martyna Węgrzyn, rzecznik prasowy Żywca Zdroju. – Bezpieczeństwo produktów Żywiec Zdrój nie zostało zakwestionowane, więc podjęliśmy decyzję o wznowieniu sprzedaży dwóch wstrzymanych wcześniej serii wody mocno gazowanej.

Mowa o partiach wody Żywioł z 20 kwietnia i 8 sierpnia, które znajdowały się w feralnej zgrzewce w Bolesławcu. Tymi datami oznaczone były bowiem butelki znalezione w mieszkaniu poparzonego mężczyzny. Woda pochodziła z rozlewni w Mirosławcu w powiecie wałeckim, a do zdarzenia doszło środę (22 września). 31-latek przed snem wypił dwa łyki wody „mocno gazowanej” i z poparzeniami trafił do szpitala. Teraz czuje się już dobrze. 

Jak poinformowała M. Węgrzyn, cały czas trwają prace nad identyfikacją substancji znalezionych w butelce wody, którą wypił 31-letni bolesławianin. 

– Intensywnie współpracujemy z inspekcją sanitarną, policją i prokuraturą, by umożliwić rzetelne i jak najszybsze przeprowadzenie dochodzenia – dodaje rzecznik prasowy Żywca Zdroju.

Z analizy laboratoryjnej przeprowadzonej przez techników policyjnych wynika, iż w feralnej butelce znajdowały się trzy obce substancje. Jak poinformowała „Kurier” M. Węgrzyn, jedna z nich to alkohol etylowy. Nazw dwóch pozostałych substancji wymienić jednak nie chciała.

– Do czasu oficjalnej publikacji policyjnego raportu nie mogę tego ujawnić. Mogę tylko powiedzieć, że substancji tych nie ma w zakładzie w Mirosławcu – powiedziała M. Węgrzyn. ©℗

(reg)

Fot. Anna GNIAZDOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Nigdy więcej żadnego "Żywca"!
2016-09-28 19:05:13
Woda z pomorskich bagien pod szyldem górskich żródeł w Żywcu!!! Przekrety , wykręty, oszustwa! Za tzw. komuny, była pasztetowa z papieru toaletowego... Teraz nastąpiła "dobra zmiana"....
kkkd
2016-09-28 11:49:26
"jak do szpitala w Mirosławcu trafił mężczyzna z poparzonym przełykiem" ciekawe kiedy ten szpital wybudowali?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA