poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Jak skażono wodę z Mirosławca?

Jak skażono wodę z Mirosławca?

Jak skażono wodę z Mirosławca?
Data publikacji: 2016-09-23 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:41
Wywietleń: 1823 156182

Wałecki sanepid – na podstawie badań fizykochemicznych – nie stwierdził jak dotąd jakichkolwiek przekroczeń norm w przebadanych próbkach wody mineralnej produkowanej w wytwórni wody Żywiec w Mirosławcu. Dotyczy to także próbek z partii wody wyprodukowanej 20 kwietnia i 8 sierpnia, które znajdowały się w feralnej zgrzewce w Bolesławcu. To z niej właśnie pochodziła woda, po spożyciu której jeden z mieszkańców Bolesławca doznał silnego poparzenia przełyku.

– Nie stwierdziliśmy nieprawidłowości w trakcie kontroli u producenta – powiedziała Anna Krysztofiak, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałczu. – Prawo żywnościowe nie zostało naruszone. Pobraliśmy także próbki archiwalne wody z 20 kwietnia i 8 sierpnia. Chodzi o partie wody, które wskazała nam policja w Bolesławcu. Tymi datami oznaczone były bowiem butelki znalezione w mieszkaniu poparzonego mężczyzny. W zakresie parametrów fizykochemicznych – nie stwierdzono jakichkolwiek nieprawidłowości. Ponadto pobrano cały pakiet wód półlitrowych z bieżącej produkcji, to jest z 22 września. W tym przypadku także nie stwierdzono nieprawidłowości. Chodzi o takie parametry jak – mętność, barwa, smak, zapach, ph czy przewodność właściwa. Wyniki badań składu jonowego i parametrów chemicznych i mikrobiologicznych będą znane dopiero w poniedziałek.
Już w czwartek ruszyła procedura zatrzymania sprzedaży podejrzanych partii z 20 kwietnia i 8 sierpnia. Inspekcja sanitarna szuka tych wód w magazynach i sklepach w całej Polsce. Producent wody w Mirosławcu pomaga inspektorom sanepidu w wyjaśnieniu całej sprawy. Natychmiast też podjął decyzję o wycofaniu wspomnianych dwóch partii swoich produktów.

Martyna Wegrzyn, rzecznik prasowy Żywca Zdroju poinformowała nas, że z analizy laboratoryjnej przeprowadzonej przez techników policyjnych wynika, iż w feralnej butelce znajdowały się trzy „obce” substancje. Jedna z nich to alkohol etylowy. Nazw dwóch pozostałych substancji wymienić jednak nie chciała.

– Do czasu oficjalnej publikacji policyjnego raportu nie mogę tego ujawnić. Mogę tylko powiedzieć, że substancji tych nie ma w zakładzie w Mirosławcu – powiedziała M. Węgrzyn. ©℗

(r.c.)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Do poniżej
Ja wiedziałem, ze ta wodę leja w Mirosławcu od ponad 10 lat i co do tego ma kościół i to akurat teraz właśnie? No cóż, jak ktoś jest "sprytny inaczej" to się dowiaduje dopiero teraz i jeszcze miesza w to kościół. Nie jestem ani zwolennikiem PO ani PiS ale niektórym to już na prawdę odbija.
2016-09-23 21:17:59
Do @"12:56:43 - szczeciński głup.." i do:
"Przecież tą wodę leją w Mirosławcu od wielu, ..." Jak musieli wam koscielni klepki w baniakach poprzestawiać, że uważacie TO za normalność!?!!! A może to kolejny cud parafialny:"Woda ŻYWIEC w Mirosławcu"!!! Zgłoscie TO do watykanu - będą pielgrzymki, będzie kasiora na tace dla katabasów!!!
2016-09-23 19:04:57
12:56:43 - szczeciński głupku PO dziadkach analfabetach z za Buga a rodzicach z MO albo PZPR.
.
2016-09-23 15:56:07
do "Żywiec Zdrój w Mirosławcu"
Przecież tą wodę leją w Mirosławcu od wielu, wielu lat i napisane jest to na etykiecie. Nie wiem skąd to zdziwienie? Chyba, że nie umie się czytać? To samo jest z piwami. Rózne marki produkowane są w innych browarach niż oryginalna nazwa na etykiecie. Np Kasztelana rozlewano chyba w szczecińskim Bosmanie itd.
2016-09-23 15:51:41
Karol
Od kilku lat Żywiec to jest jeden wielki chłyt małtetindowy...
2016-09-23 14:04:22
Gargamel
Może jakiś troll sobie zażartował, albo konkurencja?
2016-09-23 13:43:10
Żywiec Zdrój w Mirosławcu...
Kupujcie, pijcie !!! Krystaliczna , ćzysta, żywa ,żródlana WODA GÓRSKA z poniemieckich bagien na na Pomorzu szczecińskim....!!! Tak się nabija ludzi w butelkę w IV arcykatolickiej RPisowczyków!!! To jest taki przekręt jak z podwójną licytacją koni w Janowie Podlaskim po "dobrej zmianie"z robionej w zakrystii!!!
2016-09-23 12:56:43
" Żywiec " z Mirosławca. Lem by tak nie wykombinował.
Całe życie piję niegotowaną wodę z kranu. Piją moje dzieci i wnuki.
2016-09-23 12:54:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”