wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wycofali trzy leki z aptek

Wycofali trzy leki z aptek

Wycofali trzy leki z aptek
Data publikacji: 2019-04-28 16:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-13 14:26
Wywietleń: 1893 388142

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju produkty lecznicze jak działającą rozkurczowo Spasmolinę, antydepresant Andepin oraz Kalium effervescens bezcukrowy, który uzupełnia i zapobiega niedoborom potasu.

W piątkowym komunikacie GIF poinformował, że wytwórca tych leków nie spełniał wymagań prawnych dotyczących wytwarzania produktów leczniczych. Podmiotem odpowiedzialnym jest Przedsiębiorstwo Farmaceutyczno-Chemiczne Synteza Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu. Inspektorzy odkryli m.in., powtarzające się (osiem przypadków) reklamacje dla Spasmoliny jednej z wycofanych serii, gdzie termin ważności leku był naddrukowany z błędem.

Wykaz wszystkich wycofanych serii leków znajduje się w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej https://www.gif.gov.pl.

Spasmolina jest lekiem stosowanym do objawowego leczenie stanów skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, moczowych i macicy. Stosuje się ją również przeciwskurczowo w zespole jelita drażliwego, w bolesnej uchyłkowatości jelita grubego, a także w bolesnym miesiączkowaniu.

Adepin to lek używany do leczenia zaburzeń depresyjnych. Może być również stosowany w leczeniu nerwicy natręctw i bulimii.

Kalium effervescens bezcukrowy ma zastosowanie jako lek, który uzupełnienia i zapobiega niedoborom potasu w przebiegu chorób układu krążenia, cukrzycy, długotrwałych biegunek, przy przetokach jelitowych, w marskości wątroby z wodobrzuszem. Jest też stosowany podczas leczenia lekami, które mogą doprowadzić do niedoboru potasu, np. moczopędnymi czy hormonami steroidowymi.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Pytanie wiec :
Czy Lekarze wiecej truja Nas jak lecza... tymi wszystkimi Lekami ??
2019-04-28 20:39:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie