Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie

Data publikacji: 2018-10-25 06:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-27 00:31
Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie
Fot. Interpol  

Pięćset ton potencjalnie niebezpiecznych nielegalnych farmaceutyków o wartości ok. 14 mln dolarów skonfiskowano podczas skoordynowanych obław policyjnych w 116 krajach na świecie – poinformował Interpol. Aresztowano 859 osób.

Jest to drugie znaczące przejęcie nielegalnych farmaceutyków przeprowadzone przez Interpol w tym miesiącu.

Wśród nielegalnych leków dostępnych w sieci były m.in. fałszywe lekarstwa przeciwnowotworowe, podrabiane tabletki przeciwbólowe i nielegalne medyczne strzykawki.

– Koncentrując się na usługach dostawczych sterowanych przez zorganizowane siatki przestępcze, w ramach operacji zamknięto 3 671 stron internetowych, stron mediów społecznościowych i witryn internetowych – poinformowała ta międzynarodowa organizacja policyjna z siedzibą w Lyonie we Francji.

Nielegalny handel lekami w internecie, a w szczególności w tzw. ukrytej sieci (Dark Web), niedostępnej dla zwykłych wyszukiwarek internetowych i często wykorzystywanej do działalności przestępczej, rozwija się w ostatnich latach, mimo że władze zamykają główne strony tego rynku – gangi przestępcze zdywersyfikowały działalność i szukały nowych klientów online.

(pap)

Fot. Interpol

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hmm
2018-10-27 00:30:32
A co z Dark-Producentami oraz rowniez z ewentualnymi "Dark-Lekarzami i Aptekarzami" - takze rozprowadzajacymi "pewna czesc"...???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ