poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Świat > Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie

Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie

Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie
Data publikacji: 2018-10-25 06:32
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-27 00:31
Wywietleń: 930 357874

Pięćset ton potencjalnie niebezpiecznych nielegalnych farmaceutyków o wartości ok. 14 mln dolarów skonfiskowano podczas skoordynowanych obław policyjnych w 116 krajach na świecie – poinformował Interpol. Aresztowano 859 osób.

Jest to drugie znaczące przejęcie nielegalnych farmaceutyków przeprowadzone przez Interpol w tym miesiącu.

Wśród nielegalnych leków dostępnych w sieci były m.in. fałszywe lekarstwa przeciwnowotworowe, podrabiane tabletki przeciwbólowe i nielegalne medyczne strzykawki.

– Koncentrując się na usługach dostawczych sterowanych przez zorganizowane siatki przestępcze, w ramach operacji zamknięto 3 671 stron internetowych, stron mediów społecznościowych i witryn internetowych – poinformowała ta międzynarodowa organizacja policyjna z siedzibą w Lyonie we Francji.

Nielegalny handel lekami w internecie, a w szczególności w tzw. ukrytej sieci (Dark Web), niedostępnej dla zwykłych wyszukiwarek internetowych i często wykorzystywanej do działalności przestępczej, rozwija się w ostatnich latach, mimo że władze zamykają główne strony tego rynku – gangi przestępcze zdywersyfikowały działalność i szukały nowych klientów online.

(pap)

Fot. Interpol

Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie Interpol skonfiskował 500 ton nielegalnych leków na całym świecie

Komentarze

Hmm
A co z Dark-Producentami oraz rowniez z ewentualnymi "Dark-Lekarzami i Aptekarzami" - takze rozprowadzajacymi "pewna czesc"...???
2018-10-27 00:30:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie