czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wybuchowa ładowarka za 5 zł znów w sądzie

Wybuchowa ładowarka za 5 zł znów w sądzie

Wybuchowa ładowarka za 5 zł znów w sądzie
Data publikacji: 2015-10-04 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1592 25546

W szczecińskim Sądzie Apelacyjnym znów odbędzie się proces kobiety poparzonej przez telefon komórkowy podłączony do ładowarki. W piątek, 2 października, Sąd Najwyższy nakazał sądowi niższej instancji ponowne rozpatrzenie sprawy.

Chodzi o wypadek, do którego doszło 23 sierpnia 2010 r. 49-letnia wówczas Grażyna N. chciała zadzwonić z telefonu, który był podłączony do ładowarki. Kobieta została porażona prądem. Cztery dni była w śpiączce. Miała poparzone dłonie, twarz, głowę, szyję… Podczas upadku złamała rękę w trzech miejscach. Długo walczyła o życie. Wciąż odczuwa skutki porażenia.

Jak ustalono, do wypadku doszło przez ładowarkę, którą kobieta kupiła w komisie w Dębnie. Stara, firmowa jej się zepsuła. Sprzedawca zaproponował więc kupno zastępczej, produkcji chińskiej. Zdaniem biegłych, była wyprodukowana z wadą i, na dodatek, źle zaprojektowana.

Grażyna N. wytoczyła proces właścicielom komisu. Sąd Okręgowy w Szczecinie a następnie Sąd Apelacyjny, nie kwestionując doznanych przez kobietę ciężkich obrażeń ciała, nie uznawały jednak jej roszczenia o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Dlatego reprezentująca kobietę spółka „Marshal" specjalizująca się m.in. w dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej, złożyła wniosek kasacyjny do Sądu Najwyższego w Warszawie.

Na rozprawie kasacyjnej w Izbie Cywilnej sędziowie Sądu Najwyższego uchylili wyrok szczecińskich sądów i cofnęli sprawę do ponownego rozpatrzenia. Termin rozprawy nie jest jeszcze ustalony.

(lw)

 Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim"

 

 

Komentarze

Znajomy
Ciekawy jestem czy wszyscy co według mnie piszą zbędne komentarze typu "wiadomo ze kupuje się wszystko oryginalne i tego samego producenta" mają w swoich domach wszystko firmowe żadnych zamienników itp. Zanim napiszecie to popatrzcie po swoich domach ile u was leży na półkach podobnej chińszczyzny.
2015-10-24 09:26:21
Oszczędzanie nie zawsze popłaca
Bardzo przykra sytuacja, jednak każdy wie, że tego typu akcesoria kupuje się wyłącznie tego samego producenta, co posiadany telefon. Nie na darmo oryginalne akcesoria nie kosztują....5 złotych.
2015-10-05 06:42:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie