środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wybuchowa ładowarka za 5 zł znów w sądzie

Wybuchowa ładowarka za 5 zł znów w sądzie

Wybuchowa ładowarka za 5 zł znów w sądzie
Data publikacji: 2015-10-04 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1471 25546

W szczecińskim Sądzie Apelacyjnym znów odbędzie się proces kobiety poparzonej przez telefon komórkowy podłączony do ładowarki. W piątek, 2 października, Sąd Najwyższy nakazał sądowi niższej instancji ponowne rozpatrzenie sprawy.

Chodzi o wypadek, do którego doszło 23 sierpnia 2010 r. 49-letnia wówczas Grażyna N. chciała zadzwonić z telefonu, który był podłączony do ładowarki. Kobieta została porażona prądem. Cztery dni była w śpiączce. Miała poparzone dłonie, twarz, głowę, szyję… Podczas upadku złamała rękę w trzech miejscach. Długo walczyła o życie. Wciąż odczuwa skutki porażenia.

Jak ustalono, do wypadku doszło przez ładowarkę, którą kobieta kupiła w komisie w Dębnie. Stara, firmowa jej się zepsuła. Sprzedawca zaproponował więc kupno zastępczej, produkcji chińskiej. Zdaniem biegłych, była wyprodukowana z wadą i, na dodatek, źle zaprojektowana.

Grażyna N. wytoczyła proces właścicielom komisu. Sąd Okręgowy w Szczecinie a następnie Sąd Apelacyjny, nie kwestionując doznanych przez kobietę ciężkich obrażeń ciała, nie uznawały jednak jej roszczenia o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Dlatego reprezentująca kobietę spółka „Marshal" specjalizująca się m.in. w dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej, złożyła wniosek kasacyjny do Sądu Najwyższego w Warszawie.

Na rozprawie kasacyjnej w Izbie Cywilnej sędziowie Sądu Najwyższego uchylili wyrok szczecińskich sądów i cofnęli sprawę do ponownego rozpatrzenia. Termin rozprawy nie jest jeszcze ustalony.

(lw)

 Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim"

 

 

Komentarze

Znajomy
Ciekawy jestem czy wszyscy co według mnie piszą zbędne komentarze typu "wiadomo ze kupuje się wszystko oryginalne i tego samego producenta" mają w swoich domach wszystko firmowe żadnych zamienników itp. Zanim napiszecie to popatrzcie po swoich domach ile u was leży na półkach podobnej chińszczyzny.
2015-10-24 09:26:21
Oszczędzanie nie zawsze popłaca
Bardzo przykra sytuacja, jednak każdy wie, że tego typu akcesoria kupuje się wyłącznie tego samego producenta, co posiadany telefon. Nie na darmo oryginalne akcesoria nie kosztują....5 złotych.
2015-10-05 06:42:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie