Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wybuchowa ładowarka za 5 zł znów w sądzie

Data publikacji: 04 października 2015 r. 19:58
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Wybuchowa ładowarka za 5 zł znów w sądzie
 

W szczecińskim Sądzie Apelacyjnym znów odbędzie się proces kobiety poparzonej przez telefon komórkowy podłączony do ładowarki. W piątek, 2 października, Sąd Najwyższy nakazał sądowi niższej instancji ponowne rozpatrzenie sprawy.

Chodzi o wypadek, do którego doszło 23 sierpnia 2010 r. 49-letnia wówczas Grażyna N. chciała zadzwonić z telefonu, który był podłączony do ładowarki. Kobieta została porażona prądem. Cztery dni była w śpiączce. Miała poparzone dłonie, twarz, głowę, szyję… Podczas upadku złamała rękę w trzech miejscach. Długo walczyła o życie. Wciąż odczuwa skutki porażenia.

Jak ustalono, do wypadku doszło przez ładowarkę, którą kobieta kupiła w komisie w Dębnie. Stara, firmowa jej się zepsuła. Sprzedawca zaproponował więc kupno zastępczej, produkcji chińskiej. Zdaniem biegłych, była wyprodukowana z wadą i, na dodatek, źle zaprojektowana.

Grażyna N. wytoczyła proces właścicielom komisu. Sąd Okręgowy w Szczecinie a następnie Sąd Apelacyjny, nie kwestionując doznanych przez kobietę ciężkich obrażeń ciała, nie uznawały jednak jej roszczenia o odszkodowanie i zadośćuczynienie. Dlatego reprezentująca kobietę spółka „Marshal" specjalizująca się m.in. w dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej, złożyła wniosek kasacyjny do Sądu Najwyższego w Warszawie.

Na rozprawie kasacyjnej w Izbie Cywilnej sędziowie Sądu Najwyższego uchylili wyrok szczecińskich sądów i cofnęli sprawę do ponownego rozpatrzenia. Termin rozprawy nie jest jeszcze ustalony.

(lw)

 Cały artykuł w "Kurierze Szczecińskim"

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Znajomy
2015-10-24 09:26:21
Ciekawy jestem czy wszyscy co według mnie piszą zbędne komentarze typu "wiadomo ze kupuje się wszystko oryginalne i tego samego producenta" mają w swoich domach wszystko firmowe żadnych zamienników itp. Zanim napiszecie to popatrzcie po swoich domach ile u was leży na półkach podobnej chińszczyzny.
Oszczędzanie nie zawsze popłaca
2015-10-05 06:42:58
Bardzo przykra sytuacja, jednak każdy wie, że tego typu akcesoria kupuje się wyłącznie tego samego producenta, co posiadany telefon. Nie na darmo oryginalne akcesoria nie kosztują....5 złotych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA