Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

„Osiem lat to wyrok sprawiedliwy"

Data publikacji: 23 października 2015 r. 15:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:31
„Osiem lat to wyrok sprawiedliwy"
 

Przejechała samochodem zaledwie kilkaset metrów. Podróż trwała chwilę. Tragedia, którą spowodowała nigdy się nie skończy. Karolina P., tracąc panowanie nad swoim samochodem, potrąciła idącą prawidłowo chodnikiem Weronikę D.-A. Dziewczynka nie żyje. Jej  rodzina jest w szoku. A kierowca? Następne 8 lat spędzi w więzieniu.

Do wypadku doszło 3 maja 2015 r. w szczecińskim Wielgowie. Po godz. 21 ul. Borsuczą jechała wielkim suv-em, volkswagenem touaregiem, pijana Karolina P. - przeprowadzone ponad godzinę później badanie wykazało, że miała w organizmie 2,3 promile alkoholu. Jechała z nadmierną prędkością. Nie miała prawa jazdy. Była już wcześniej karana za jazdę po alkoholu. 300 m przed domem straciła panowanie nad kierownicą. Wjechała na chodnik a chwilę później na idących nim dwoje nastolatków: Dawida G. i Weronikę D.-A. Chłopiec przeżył. Dziewczynka nie.

Tego wieczoru Karolina P. wszystko zrobiła źle.

- Ale nie to było najgorsze - podkreśliła sędzia Monika Orzechowska uzasadniając wyrok. - Po wyjściu z samochodu nie udzieliła, mało tego, nawet nie próbowała udzielić, pomocy pokrzywdzonym. Uciekła z miejsca wypadku odprowadzana krzykami rannych dzieci.

Nie było kłopotów z odnalezieniem kierowcy pozostawionego na miejscu wypadku rozbitego samochodu. Dzięki temu, że oskarżona się przyznała a świadkowie opowiedzieli ze szczegółami przebieg zdarzenia, proces trwał tylko jeden dzień. W piątek sędzia ogłosiła wyrok.

- Wina Karoliny P. nie budzi wątpliwości - zawyrokowała sędzia. - Kara 8 lat pozbawienia wolności jest słuszna i sprawiedliwa.

Oskarżona ma dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze. Ma też wpłacić 15 tys. zł na konto funduszu na rzecz pokrzywdzonych.©℗

(lw)

 Fot. Ryszard PAKIESER

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pan Witek
2015-10-24 21:59:44
Czarna rozpacz. Powinna dostać 8 lat zakazu prowadzenia pojazdów i dożywotnie więzienie.
Moja ocena,
2015-10-24 09:14:06
Te 15 000 zlotych to za malo ( ! ) powinno byc minimum 50 000 zlotych ! Zarekwirowac rowniez powyzszy samochod, sprzedac go na licytacji i pieniadze przeznaczyc rowniez dla Ofira / Rodzin tego tragicznego wypadku ! !
On
2015-10-24 08:44:13
Czyli jak chcesz kogoś zabić, to najlepiej rozjedź go samochodem, nie dostaniesz 25 lat czy dożywocia tylko kilka lat. Ciekawa sprawa. I to się nazywa "sprawiedliwy wyrok".
hm.. życie człowieka w tym kraju nie ma wielkiej wartości..
2015-10-23 18:56:38
miała w organizmie 2,3 promile alkoholu. Jechała z nadmierną prędkością. Nie miała prawa jazdy. Była już wcześniej karana za jazdę po alkoholu.... i do stała TYLKO 8lat, a po 4 wyjdzie.. Przecież to bez sensu. Ktoś kto nie ma uprawnień, do tego "nawalony" rusza pojazdem to ZGADZA się z tym, DOPUSZCZA tę myśl - "Mogę Zabić" - i.. 4 lata w efekcie. A ktoś kto nie ma uprawnień, do tego "nawalony" i wie że auto jest za duże bierze nóż czy łom i też.. ZGADZA się z tym, DOPUSZCZA tę myśl - "Mogę Zabić"... ale musi pamiętać .. 25lat czy też dożywocie? Ja powiedziałem - jeżeli moja teściowa mnie zdenerwuje - to ja jej nic robił nie będę. Ja rozjadę ją samochodem...
Tomasz
2015-10-23 18:32:38
W d... mam taki kraj i taką sprawiedliwość.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA