sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Osiem lat to wyrok sprawiedliwy"

„Osiem lat to wyrok sprawiedliwy"

„Osiem lat to wyrok sprawiedliwy"
Data publikacji: 2015-10-23 15:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 2406 30853

Przejechała samochodem zaledwie kilkaset metrów. Podróż trwała chwilę. Tragedia, którą spowodowała nigdy się nie skończy. Karolina P., tracąc panowanie nad swoim samochodem, potrąciła idącą prawidłowo chodnikiem Weronikę D.-A. Dziewczynka nie żyje. Jej  rodzina jest w szoku. A kierowca? Następne 8 lat spędzi w więzieniu.

Do wypadku doszło 3 maja 2015 r. w szczecińskim Wielgowie. Po godz. 21 ul. Borsuczą jechała wielkim suv-em, volkswagenem touaregiem, pijana Karolina P. - przeprowadzone ponad godzinę później badanie wykazało, że miała w organizmie 2,3 promile alkoholu. Jechała z nadmierną prędkością. Nie miała prawa jazdy. Była już wcześniej karana za jazdę po alkoholu. 300 m przed domem straciła panowanie nad kierownicą. Wjechała na chodnik a chwilę później na idących nim dwoje nastolatków: Dawida G. i Weronikę D.-A. Chłopiec przeżył. Dziewczynka nie.

Tego wieczoru Karolina P. wszystko zrobiła źle.

- Ale nie to było najgorsze - podkreśliła sędzia Monika Orzechowska uzasadniając wyrok. - Po wyjściu z samochodu nie udzieliła, mało tego, nawet nie próbowała udzielić, pomocy pokrzywdzonym. Uciekła z miejsca wypadku odprowadzana krzykami rannych dzieci.

Nie było kłopotów z odnalezieniem kierowcy pozostawionego na miejscu wypadku rozbitego samochodu. Dzięki temu, że oskarżona się przyznała a świadkowie opowiedzieli ze szczegółami przebieg zdarzenia, proces trwał tylko jeden dzień. W piątek sędzia ogłosiła wyrok.

- Wina Karoliny P. nie budzi wątpliwości - zawyrokowała sędzia. - Kara 8 lat pozbawienia wolności jest słuszna i sprawiedliwa.

Oskarżona ma dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na zawsze. Ma też wpłacić 15 tys. zł na konto funduszu na rzecz pokrzywdzonych.©℗

(lw)

 Fot. Ryszard PAKIESER

 

„Osiem lat to wyrok sprawiedliwy"

Komentarze

Pan Witek
Czarna rozpacz. Powinna dostać 8 lat zakazu prowadzenia pojazdów i dożywotnie więzienie.
2015-10-24 21:59:44
Moja ocena,
Te 15 000 zlotych to za malo ( ! ) powinno byc minimum 50 000 zlotych ! Zarekwirowac rowniez powyzszy samochod, sprzedac go na licytacji i pieniadze przeznaczyc rowniez dla Ofira / Rodzin tego tragicznego wypadku ! !
2015-10-24 09:14:06
On
Czyli jak chcesz kogoś zabić, to najlepiej rozjedź go samochodem, nie dostaniesz 25 lat czy dożywocia tylko kilka lat. Ciekawa sprawa. I to się nazywa "sprawiedliwy wyrok".
2015-10-24 08:44:13
hm.. życie człowieka w tym kraju nie ma wielkiej wartości..
miała w organizmie 2,3 promile alkoholu. Jechała z nadmierną prędkością. Nie miała prawa jazdy. Była już wcześniej karana za jazdę po alkoholu.... i do stała TYLKO 8lat, a po 4 wyjdzie.. Przecież to bez sensu. Ktoś kto nie ma uprawnień, do tego "nawalony" rusza pojazdem to ZGADZA się z tym, DOPUSZCZA tę myśl - "Mogę Zabić" - i.. 4 lata w efekcie. A ktoś kto nie ma uprawnień, do tego "nawalony" i wie że auto jest za duże bierze nóż czy łom i też.. ZGADZA się z tym, DOPUSZCZA tę myśl - "Mogę Zabić"... ale musi pamiętać .. 25lat czy też dożywocie? Ja powiedziałem - jeżeli moja teściowa mnie zdenerwuje - to ja jej nic robił nie będę. Ja rozjadę ją samochodem...
2015-10-23 18:56:38
Tomasz
W d... mam taki kraj i taką sprawiedliwość.
2015-10-23 18:32:38

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie