Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PSL ogłasza kandydata

Data publikacji: 2019-03-20 15:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wybory do Parlamentu Europejskiego. PSL ogłasza kandydata
 

Kandydata startującego w wyborach do Parlamentu Europejskiego ogłosił szczeciński oddział Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wojewódzkiej siedzibie partii zorganizowano konferencję prasową, podczas której zaprezentowano kandydaturę Jarosława Rzepy, obecnie prezesa zachodniopomorskich struktur PSL-u.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o edukacji i subwencji oświatowej oraz powiązanego z tym zbytniego - zdaniem kandydata na europarlamentarzystę - obciążenia samorządów. Jakkolwiek to ważna kwestia, to za najważniejszy punkt swojego programu Jarosław Rzepa uznaje jednak energię.

- Decyduje ona i o gospodarce i o portfelach zwykłych ludzi - mówił polityk. - Najważniejsze są dwie tezy: bezpieczeństwo energetyczne i ceny energii. Obecnie brakuje w naszym kraju jasnej polityki energetycznej. Raz kochamy węgiel, a raz nie, na Śląsku kochamy, gdzie indziej nie. Powinniśmy na tą kwestię patrzeć z punktu ekonomicznego i obecnych czasów. Unia Europejska przestawia się na odnawialne źródła energii i my też powinniśmy.

Kandydat wspomniał też o biogazie jako jednej z opcji energetycznych. Zasugerował, że otwarcie się na takie źródło energii może pomóc zmniejszyć zależność Polski od rosyjskiego gazu.

- Wiele dziedzin gospodarki zależy od energii i jeśli jej ceny wzrosną, to ktoś na pewno będzie musiał zapłacić - dodał Rzepa.

Lider zachodniopomorskich ludowców wypowiedział się również na temat miejsca Polski w Unii Europejskiej:

- Chciałbym się tej Europie poświęcić - zadeklarował. - Warto w niej być, warto być wiarygodnym, szukać w niej partnerów i nie być pępkiem świata. Wtedy znajdziemy sojuszników i będziemy poważani i szanowani. Nie może być tak, że Unia się nam podoba tylko wtedy, gdy jest skarbonką. Budżet unijny to tylko 1 procent PKB, a tak naprawdę Unia to dużo więcej, choćby wspólny rynek. ©℗

(NaP)

Na zdjęciu: Ogłoszeniu kandydatury Jarosława Rzepy do Parlamentu Europejskiego towarzyszyło śniadanie w szczecińskiej siedzibie PSL.

Fot. Natan Pawłowski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Proszę o informacje ile kosztuje 1MWh
2019-03-21 14:21:51
z biogazu - z tego co wiem to jest to koszt ok 680zł (węgiel ok 170zł a prąd z wiatru ok 320zł) - dlaczego mamy płacić ponad 4 razy więcej za biogaz skoro i tak w wyniku jego spalania powstaje CO2? Swoje poparcie dla PSL uzależniam też od jasnej deklaracji czy PSL popiera: karanie Polski za nie przyjmowanie imigrantów z krajów muzułmańskich, zmiany w systemie prawnym oraz od jasnego stanowiska PSL w kwestii karty LGBT+.
obserwator
2019-03-21 07:43:57
niech idzie. ubędzie kodziarzy!!!!
cdn
2019-03-20 15:11:36
PSL to czesc Targowicy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA