środa, 16 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wybory do Parlamentu Europejskiego. PSL ogłasza kandydata

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PSL ogłasza kandydata

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PSL ogłasza kandydata
Data publikacji: 2019-03-20 15:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1334 381404

Kandydata startującego w wyborach do Parlamentu Europejskiego ogłosił szczeciński oddział Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wojewódzkiej siedzibie partii zorganizowano konferencję prasową, podczas której zaprezentowano kandydaturę Jarosława Rzepy, obecnie prezesa zachodniopomorskich struktur PSL-u.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o edukacji i subwencji oświatowej oraz powiązanego z tym zbytniego - zdaniem kandydata na europarlamentarzystę - obciążenia samorządów. Jakkolwiek to ważna kwestia, to za najważniejszy punkt swojego programu Jarosław Rzepa uznaje jednak energię.

- Decyduje ona i o gospodarce i o portfelach zwykłych ludzi - mówił polityk. - Najważniejsze są dwie tezy: bezpieczeństwo energetyczne i ceny energii. Obecnie brakuje w naszym kraju jasnej polityki energetycznej. Raz kochamy węgiel, a raz nie, na Śląsku kochamy, gdzie indziej nie. Powinniśmy na tą kwestię patrzeć z punktu ekonomicznego i obecnych czasów. Unia Europejska przestawia się na odnawialne źródła energii i my też powinniśmy.

Kandydat wspomniał też o biogazie jako jednej z opcji energetycznych. Zasugerował, że otwarcie się na takie źródło energii może pomóc zmniejszyć zależność Polski od rosyjskiego gazu.

- Wiele dziedzin gospodarki zależy od energii i jeśli jej ceny wzrosną, to ktoś na pewno będzie musiał zapłacić - dodał Rzepa.

Lider zachodniopomorskich ludowców wypowiedział się również na temat miejsca Polski w Unii Europejskiej:

- Chciałbym się tej Europie poświęcić - zadeklarował. - Warto w niej być, warto być wiarygodnym, szukać w niej partnerów i nie być pępkiem świata. Wtedy znajdziemy sojuszników i będziemy poważani i szanowani. Nie może być tak, że Unia się nam podoba tylko wtedy, gdy jest skarbonką. Budżet unijny to tylko 1 procent PKB, a tak naprawdę Unia to dużo więcej, choćby wspólny rynek. ©℗

(NaP)

Na zdjęciu: Ogłoszeniu kandydatury Jarosława Rzepy do Parlamentu Europejskiego towarzyszyło śniadanie w szczecińskiej siedzibie PSL.

Fot. Natan Pawłowski

Komentarze

Proszę o informacje ile kosztuje 1MWh
z biogazu - z tego co wiem to jest to koszt ok 680zł (węgiel ok 170zł a prąd z wiatru ok 320zł) - dlaczego mamy płacić ponad 4 razy więcej za biogaz skoro i tak w wyniku jego spalania powstaje CO2? Swoje poparcie dla PSL uzależniam też od jasnej deklaracji czy PSL popiera: karanie Polski za nie przyjmowanie imigrantów z krajów muzułmańskich, zmiany w systemie prawnym oraz od jasnego stanowiska PSL w kwestii karty LGBT+.
2019-03-21 14:21:51
obserwator
niech idzie. ubędzie kodziarzy!!!!
2019-03-21 07:43:57
cdn
PSL to czesc Targowicy.
2019-03-20 15:11:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie