Sobota, 17 sierpnia 2024 r. 
REKLAMA

Wybierz Szczeciniankę Roku 2017

Data publikacji: 15 maja 2018 r. 11:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:10
Wybierz Szczeciniankę Roku 2017
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

Piętnaście niezwykłych kobiet zostało nominowanych przez mieszkańców w VIII plebiscycie "Szczecinianka Roku 2017" i "Eko Szczecinianka Roku 2017". Spośród kandydatek Czytelnicy "Kuriera" mogą wybrać swoją laureatkę.

Poniżej przedstawiamy listę nominowanych pań i wyjaśniamy, jak zagłosować.

Wystarczy wysłać SMS na numer 71160 (koszt SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) o treści SR, a po spacji numer wybranej kandydatki od 01 do 10.

Głosować można do 18 maja (piątek) do godz. 12. Tego dnia odbędzie się także gala konkursu. Wyniki głosowania podamy po jej zakończeniu.

KaNa

 

Szczecinianka Roku 2017

SR 01 Anita Agnihotri - restauratorka, promotorka kultury Indii w Polsce. Przyjechała do Szczecina ponad 40 lat temu. Ten mariaż dziewczyny w sari z naszym miastem, zaowocował niezwykłą przygodą Hinduski, która stała się jednym z symboli Szczecina. Przez prawie pół wieku zorganizowała setki eventow, które przybliżały nam jej ojczyznę na każdy możliwy sposób, z wyborną kuchnią włącznie. Uczyła szczecinian smaków swojego kraju w słynnej już na cala Polskę restauracji „Bombay”. Niebawem odbiera nominację na stanowisko konsula honorowego Indii. Michał Kwieciński postanowił zrealizować film na temat jej życia, który nie tylko zapowiada się na międzynarodowy przebój, ale też stanowił będzie wielką promocję Szczecina.

SR 02 Sylwia Dobrowolska - pionierka i twórczyni techniki polegającej na rekonstrukcji brodawki piersiowej poprzez mikropigmentację. W tej dziedzinie jest nr 1 na świecie. Pomaga pro bono kobietom nie tylko w Polsce. Szkoli i daje wykłady na całej kuli ziemskiej. Oprócz tego, zajmuje się różnymi przypadkami medycznymi i opracowuje nowatorskie techniki usuwania blizn, rozstępów, bielactwa poprzez mikropunkturę odnotowując na tym polu duże sukcesy.

SR 03 Dianna Domagała - niezwykle zaangażowana w działalność i rozwój zespołu Cherry Daiquiri, którego jest założycielką i z którym się identyfikuje, wyznaczając nową estetykę i styl w muzyce rozrywkowej. Dzięki swojej charyzmatycznej osobowości oraz niebanalnemu wizerunkowi, który jest również odzwierciedleniem jej indywidualnego stylu twórczości, została wraz z zespołem doceniona jako koloryt oraz wizytówka przyszłości miasta, zostając Ambasadorem Szczecina w kampanii społecznej “Szczecin_ z całego serca polecam", jako bodziec do budowania silnej - „antykruchej” marki Szczecina. Reprezentuje miasto zarówno w kraju, jak i za granicą.

SR 04 Lidia Dzwinka - rzeczniczka Rzeczniczka Praw Dziecka w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Szczecinie. Interweniuje w sprawach łamania praw dziecka w szkołach, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, a także w rodzinie. Podejmuje działania zmierzające do ochrony dziecka przed przemocą, demoralizacją, zaniedbaniem, interweniuje u organów władzy publicznej, organizacji lub instytucji. Doceniona za wielkie serce, wiedzę i zaangażowanie w walce o dobro dziecka.

SR 05 Małgorzata Kalicińska - wolontariuszka hospicyjna. Uczestniczyła w wielu zbiórkach – „Szlachetnej Paczce”, „Paczce dla Bohatera”. Od zeszłego roku stała się także członkinią stowarzyszenia, gdzie została dyrektorką biegu – „Piątki z Gwiazdami” – biegu charytatywnego, z którego środki zostają przekazane na pomoc Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych w Szczecinie. Związana także z akcjami „sąsiedzkimi” – wszelkimi zbiórkami odzieży– wszystkiego co może się przydać ludziom w potrzebie. Nie jest jej obojętny także los „braci mniejszych” – chętnie wspiera schroniska oddając często to, co ma i motywujących innych do podzielenia się swoimi zasobami. 

SR 06 Karolina Kędzierska-Kapuza - lekarka, pracownik naukowy PUM. Od kilku lat aktywnie działa w Stowarzyszeniu Rotary Club Szczecin Center. Wielokrotnie brała udział w akcjach pozyskiwania dawców szpiku oraz w innych projektach, z których dochód przeznaczany był na pomoc dzieciom z miasta i regionu, m.in zakup instrumentów muzycznych dla podopiecznych Stowarzyszenia SztukaTak, wyposażenie pracowni neurologopedycznej dla Szczecińskiego Stowarzyszenia Pomocy Autystom. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji pozyskała środki na powstanie pierwszego w województwie i w Szczecinie Banku Mleka Kobiecego, którego oficjalne otwarcie nastąpi już 24 maja.

SR 07 Sylwia Majdan - projektantka mody, przedsiębiorczyni, ambasadorka pięknej i eleganckiej strony Szczecina. Na polskim rynku modowym funkcjonuje od kilkunastu lat. Jest absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jest laureatką prestiżowej nagrody Oskary Mody New Look. W swoim atelier tworzy niepowtarzalne wzory, jednak jak twierdzi, każdy znajdzie u niej coś dla siebie. Utalentowana, skromna, z ogromną klasą i pasją tworzenia. 

SR 08 Monika Pyrek - sportsmenka, założycielka fundacji - tworzy projekty dla dzieci i młodzieży, rodziców, opiekunów zachęcające do bycia aktywnym i spędzania wolnego czasu na sportowo. Prowadzi Fundusz stypendialny dla młodych sportowców, otacza ich fachową opieką, finansuje stypendia oraz służy radą. Na początku swojej sportowej drogi była stypendystką kilku fundacji, które dały jej szanse rozwoju. Teraz czas na spłatę „długu wdzięczności”. Monika nigdy nie odmawia, angażuje się charytatywnie i od zawsze wspiera wszelkiego rodzaju inicjatywy promujące aktywność fizyczną i popularyzację zdrowia.

SR 09 Aleksandra Mazur-Woroniecka - po skończeniu nauki podjęła pracę w Polskim Radiu Szczecin jako technik nagrań i pracuje tu już ponad 42 lat. Obecnie jest realizatorką programu „na żywo” i realizuje reportaże, słuchowiska, odnosząc ogólnopolskie sukcesy. W 2003 roku współtworzyła Stowarzyszenie Hospicjum Królowej Apostołów, obecnie jest jego prezeską. Hospicjum domowe oferuje nieodpłatną pomoc medyczną a także zaopatruje w sprzęt specjalistyczny, współpracuje też ze szkołami , w których prowadzona jest edukacja o wolontariacie. Swój czas dzieli między pracę zawodową i działalnością wolontaryjną w Stowarzyszeniu nadzorując działania hospicjum domowego i kontrolując budowę hospicjum stacjonarnego w Tanowie. 

SR 10 Dr hab. Iwona Wiśniewska-Salamon - dyrygentka, chórmistrzyni, profesor Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Od lat działa na rzecz miasta Szczecin w sferze kultury, w szczególności muzyki. Założycielka Fundacji Morze Kultury. Kobieta z sercem i pasją. Zaraża energią i nieustająco kreuje pozytywny wizerunek naszego miasta, tworząc międzynarodowe projekty, jak m.in. Międzynarodowe Muzyczne zmagania Seniorów.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zygmunt
2018-05-17 11:53:17
Jak na liście nie będzie p.Jacyny Wit to ja się zgłaszam.Zygmunt Kowalczyk.
Ewa wzywa 07
2018-05-15 22:29:08
Do Żenada Dokładnie tak.Jestem tego samego zdania.
obserwator(R)
2018-05-15 13:07:29
Pani Laura Hołowacz moja kandydatka na ten tytuł a także na radną Szczecina i posłanke na sejm. Stara Rzeżnia i CSL. wybitna postać.
Żenada
2018-05-08 14:31:34
Wystawiacie lekarki, kobiety ratujące życie naprzeciw jakiejś, ku**a blogerki modowej. Jeszcze w głosowaniu internetowym. A potem się dziwią, że jakiś zwykły lachon zmiata głosami fanek z fejsbuka. Ja nie chcę, żeby Szczecin był znany z bezmyślnej mody klikania na instagramach i innych tinderach. Chciałbym, żeby to miasto przyciągało inteligentnych ludzi - zainteresowanych medycyną chociażby. Żeby Szczecin przysłużył się światu i był prawdziwie sławny. Świnie jesteście i tyle.
Optymista
2018-05-08 09:34:18
A dlaczego na tej liście nie ma najmądrzejszej,szczecińskiej radnej? A,i najpiękniejszej,najzgrabniejszej,najzwinniejszej i najpowabniejszej.
Ciekawostka
2018-05-08 08:55:53
Sukcesy Pani Sylwii Dobrowolskiej nie przyszły znikąd. Już na studiach wiedziała Ona jaką ścieżką kariery chce iść. Zaczęła więc eksperymentować z rekonstrukcją brodawki piersiowej na 4tym roku studiów. Aby zdobyć większą praktykę a wyrządzić jak najmniejsze szkody eksperymentowała ona na początku na brodawkach męskich. Ochotnikami byli najczęściej więźniowie skazani na dożywocie bądź wieloletnie wyroki, którzy chcieli choć poprzez eksperymenty spłacić dług względem społeczeństwa. Po dwóch latach stała się ona specjalistką w swojej wąskiej dziedzinie i asystowała podczas operacji zmiany płci Pana Krzysztofa Bęgowskiego, odbudowując u niego układ laktacyjny.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA